Indraaien van Fronts richting sweetspot??? Noodzakelijk of persoonlijk voorkeur?

Gestart door shoalinmonk, maart 26, 2013, 19:18:26

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

shoalinmonk

Even een vraag hoe jullie hierover denken...

Vandaag mijn nieuwe fronts binnen gekregen;  De Monitor Audio GX200  :inlove:  Besteld in hoogglans wit, maar met een extra setje zwarte Grills, staat erg chique, al zeg ik het zelf. ::)  En erg leuk om af en to te wisselen tussen, zwart, wit en natuurlijk geen grille

Voorheen speelde ik met de RX6 en deze had ik niet naar de luister plek ingedraaid, deze stonden als het ware loodrecht op 1 lijn met de luisterplek.  Ik vond dat mooi klinken en lekker breed. Nu heb ik mijn nieuwe luidsprekers wel iets ingedraaid en moet zeggen klinkt goed en lijkt beter, maar goed van RX6 naar GX200 is natuurlijk een aardig stap voorwaarts. Enige probleem  is nu  dat ik het recht mooier vind staan. Dus morgen maar eens terug draaien en kijken hoe dit klinkt.

Wie kan mijn vertellen of het voor een goed geluidsbeeld noodzakelijk is om in te draaien naar de sweetspot of is dit gewoon een kwestie van smaak en dus persoonsgebonden.....?

Graag hoor ik de op of aanmerkingen.

bmateijsen

Dat ligt aan veel factoren....., zoals zijmuren wel/ niet, afstraalgedrag van tweeter, etc...

yorkie13

Ook de gebruikte bandtweeters hebben een ander afstraalgedrag dan gewone dometweeters.

Maar eerst maar eens inspelen en gewoon proberen wat in JOUW ruimte beter klinkt.

De MA hebben een lange inspeel tijd .

shoalinmonk

En betreffende inspelen lekker allerlei muziek draaien om aardig niveau. (-25db) ??
Had mezelf al voor genomen om dit een uur of 50 te doen. Films kijk ik indien het geluid het toelaat op referentie niveau, maar moet zeggen dat hij vaker om -10 db staat dan op 0.

Is het dan ook vestandig om bij film het geluidsniveau te temperen tot bv -20db of toch lekker knallen ondanks dat ze nog in moeten spelen.

Gr. Frank

Joske007

De speakers zullen niet zo snel stuk gaan op een normaal of wat harder luisterniveau.
Mijn nieuwe sub mocht na enkele dagen gerust al eens lekker knallen en dat doet hij nog steeds even goed  ;)
Showcase: Relaxed Room link!
Showcase: HT verhuisd link


shoalinmonk

Nou geloof dat ik dan genoeg weet.

Speakers draai ik weer terug zoals ik gewent was, donderdag eerst maar eens inmeten met XT en van het weekend maar eens een leuke film kijken op niveau "de buren maar beter uitnodigen"

Thanx allemaal  :hehe: