Ik speel niet veel spellen meer, maar als ik er een speel is het meestal iets in de retrosfeer, een van de arcade games die Mame emuleert. Wipeout (ps1) of Ridge racer/Rave racer op VivAnonno. Zijn hier meer retro gamers? En wat zijn is jullie favorite top3 in retro games?
Nieuwe spellen kunnen me nauwelijks meer boeien.
ik heb gister nog another world gespeeld van de pc. hehe toen ik die level codes voorbij zag komen had ik gelijk weer een ohjaaaaaa gevoel.
Ook een tijdje geleden een emulator van de msx gehad met tig spelen. ik heb ff met een glimlach op mn gezicht gespeeld.
En om helemaal terug in de tijd te gaan weet ik ook nog wel dat ik spelletjes opstarte via een bandje. Ik kan alleen niet dat typische bandjes geluid voor de geest halen....
centipide oid was mijn game destijds ^-^
CiteerZijn hier meer retro gamers?
Hier is er ook 1, ben zelf inmiddels ook retro, stond in 1974 al in een café 'Pong' te spelen, dus de hele game-geschiedenis tot nu toe meegemaakt.
(zelfs nog een tijd bij de Playstation-1 hotline gewerkt en wat andere dingen gedaan voor Sony-Playstation.)
Op retro gebied is MSX altijd mijn grootste 'liefde' geweest.
Ik heb niets met emulators, maar dat hoeft ook niet, zie onderstaande link naar mijn hobby/afwijking.
Mijn top 3:
1 Wipeout PSone
2 Knightmare MSX-1
3 Battle Squadron Amiga 500 (1 van de weinige games die ik uitgespeeld heb)
4...De meeste Amiga games van Psygnosis, graphic-kunstenaars vind ik.
Nu ben ik een meer casual gamer, die onder andere nog wel eens wat kilometertjes WRC maakt op de PS2 of met Wipeout pure op de PSP.
En natuurlijk plug ik nog wel eens een MSX of Atari 2600 etc. in mijn tv voor een half uurtje nostalgie.
Soms ook via mijn Epson TW-700, voorheen TW-10H, dat is echt ;D
Hier de link dus:
http://www.groeneveldmsx.homestead.com/Overview.html
is er nog iets wat je mist??
Melbury gave kamer :) zoiets zou ik ook wel willen hebben. Maar dan met een echte ridge racer cabinet erin, die heb ik nog vaak gepeeld op rembrandsplein.
Ook een A500 gehad, die hadden inderdaad mooie vooral psychnosis games, echte demo kunstenaarsd wat die op een floppie kwijt konden was om te kwijlen, zo mooi.
Wil ooit wel weer eens een A500 hebben.
Citeeris er nog iets wat je mist??
Ja, er is nog veel wat ik niet heb, ten eerste is de ruimte op. :(
en ten tweede zijn de consoles/MSX computers die ik nog niet heb vaak pittig geprijst.
Ik ga echt geen 300 euro betalen voor bijvoorbeeld een MSX turbo-R.
Dat gaat me te ver.
CiteerWil ooit wel weer eens een A500 hebben.
Daar is makkelijk aan te komen, voor weinig geld.
Ik verbaasde me soms ook wat er allemaal op een floppie gezet werd.
Bijv. Canon Fodder op de Amiga, de game op 1 floppie waar ook nog een heel muziek nummer op stond.
Misschien ken je dat nog wel: "War has never been so much fun"
ja het begint iets te populair te worden. Er zijn trouwens ook leuke tijdschriften (3) van the Edge the files uit. Ik heb alleen 2 en 3 kunnen krijgen, 1 was niet meer te krijgen die die heeft hun oude tijdschriften samengevat, wel 17 euro maar best de moeite waard om nog eens terig te lezen.
Indrukwekkende verzameing Melbury! Heb zelf ook aardig wat consoles staan, helaas het echt oude spul ooit verkocht (spijtspijt...)
Ik kom ook van het pong tijdperk (maar dan als 1e spelcomputer halverwege jaren 70), dus heb ook de hele geschiedenis meegemaakt ;)
Die Vectrex is natuurlijk het gaafste apparaat in je verzameling, een vriendje had die vroegah ook, wat was ik er jaloers op! Ik ben zelf het meest trots op mijn Japanse Dreamcast die ik destijds toen ie net uitkwam direct heb aangeschaft voor veel te veel geld, jammer dat ie (onterecht) geflopt is.
Ik mag nog graag Galaga spelen. De nieuwe consoles en pc spellen zijn ook gewoon supergaaf, ook al zijn ze over het algemeen een stuk makkelijker dan de oude snes/nes en co. spellen (op Guitar Hero op expert na dan ;D).
Ik was ook altijd een msx freak, de konami games vond ik altijd top.
na de msx geloof ik bijna alle consoles gehad..
en aardig wat (top) games gespeeld, ik houd het meest van adventures; ico is een van mijn favorieten (ps1), resi.evil4(cube), castlevania4 (super famicom), zelda's (super famicom & n64)..
qua retro de nemesis serie op de msx waren altijd mijn favoriet!
sd snatcher konami msx.
Citaat van: Erik op mei 4, 2007, 20:47:34
...En wat zijn is jullie favorite top3 in retro games?
Nieuwe spellen kunnen me nauwelijks meer boeien.
Idem :)
Mijn favoriet: (https://www.htforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fupload.wikimedia.org%2Fwikipedia%2Fen%2Fd%2Fd0%2FA5200_Zaxxon.png&hash=7bfb3f507203607b2096bd167b6e74735cd424b7) (http://en.wikipedia.org/wiki/Zaxxon)
Hey, zaxxon :).
Christus, wat is dat lang geleden.
Maar ontopic, ik heb een half jaar geleden een SNES weten te bemachtingen met alle Mario spellen :).
Retrogamer? Zie mijn Avatar...en de volgende twee projecten van mij zeggen denk ik genoeg ;D
www.i-modernist.com/emulaxian
http://3darcade.mameworld.net
peter
Citaat van: squadra op mei 5, 2007, 08:21:44
Idem :)
Mijn favoriet: (https://www.htforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fupload.wikimedia.org%2Fwikipedia%2Fen%2Fd%2Fd0%2FA5200_Zaxxon.png&hash=7bfb3f507203607b2096bd167b6e74735cd424b7) (http://en.wikipedia.org/wiki/Zaxxon)
haha heel bekend spel ja. Ik weet niet meer wat je precies moest doen, maar weet nog wel dat ik elke keer neerstortte ofzo ivm met te weinig brandstof.
Zaxxon, vond ik in de arcade ook al zo goed, maar ik knalde altjd wel tegen iets op, zenuwenspel zeg ;D
Mooie website zeg )p( vooral die met de invaders als menu.
gave sites!
heb ook lopen rommelen met emulators maar vond het altijd heel lastig
de games echt goed te laten lopen!
Citaat van: simsatit op mei 5, 2007, 00:42:26
ico is een van mijn favorieten (ps1)
Ik neem aan dat je PS2 bedoelt?
Colecovision vond ik wel een gave console.. de atari (..die bruine kast met die zwarte cubusachtige joysticks met rode knop) was natuurlijk ook 8)
Zaxxon, bubble (bobble?.. platformspel met beestjes die bellen blazen), double dragon, blue max.. erg veel plezier mee gehad. Narc was ook gaaf.
Citaat van: Erik op mei 5, 2007, 11:24:46
Mooie website zeg )p( vooral die met de invaders als menu.
Dank je, op die interface heb ik jaren geleden heel veel reacties gehad. Was toen nog vrij uniek.De site is voor mijn mame kast en mame frontend. De frontend heb ik later uitgebreid met een virtuele arcade interface en heeft nu ook al weer heel wat jaren zijn eigen thuis op die andere site op mameworld. Ik heb er tegenwoordig eigenlijk nauwelijks meer tijd voor, maar het blijft heerlijke jeugd nostalgie. Af en toe ronddwalen in 1 van de virtuele arcades op de projector blijft leuk. En op de mame kast speel ik elke week nog steeds wel een paar keer.
Peter
Ahhhhh heerlijk :)
Double dragon (geeft me kriebels);
Rolling thunder;
Elevator action;
Hook;
Mortal kombat;
Streetfighter 2;
Final fight;
Kilelr instinct;
Contra;
Operation wolf;
Streets of rage;
King of fighters.
shall i go on :) Een en al gameplay!!!!!
En vergeet de flipperkasten niet heh !!!
Mars attacks
Getaway
Funhouse
Space Jam
....
Citaat van: lampie1979 op mei 5, 2007, 14:52:44
En vergeet de flipperkasten niet heh !!!
Black Knight 2000 staat bij ons in de woonkamer ;D
peter
ico is idd ps2, blijft wel een bijzondere game!
atari lynx was toch ook wel gaaf, klax b.v. was echt wel hilarisch.
ninja gaiden was ook goed op de lynx.
Leuk al die retro games, mijn favorieten zijn.
Street fighter
Galaga
Final Fight
Bust a Move (heeeeeel erg verslavend)
Ridge Racer
Frogger
Bovenstaande games, speelde ik vroeger vooral in de arcade hallen en later werden ze uitgebracht op de PS. Toch konden ze mij niet het gevoel/sfeer geven, wat ik in de arcade hallen wel had. Die 1e keer dat ik in de sportbolide van Ridge Racer stapte en het speelde was ik direct verkocht. Ook Street Fighter was geweldig, vooral met z'n 2. Zo'n arcade kast had het toentertijd echt erg zwaar, bij zware fanatiekelingen.
Vroegah was alles beter ;).
Gr. Ray
Ridge racer, de eerste keer dat ik hem zag in een arcadehal viel mijn mond open van verbazing, mee draaiende wieldoppen was nog nooit eerder vertoond, zoveel detail. Toen werden er nog een echte sprongen gemaakt in vooruitgang. Mame zou hem ook moeten emuleren (nog niet 100%), maar het hij stottert nog als een gek op mijn p4/3ghz en dan is geluid nog uit. Geluid is bovendien ook niet om aan te horen ben benieuwd of de nieuwste dual 2 core cpu's wel genoeg kracht hebben om bv games Ridge racer, Ace driver en hopelijk later Sega rally vloeiend te kunnen af te spelen. Iemand hier met de nieuwste en krachtigste cpu die het eens kan proberen ;D
Citaat van: simsatit op mei 5, 2007, 16:45:38
ico is idd ps2, blijft wel een bijzondere game!
In die game wordt idd een heel bijzondere sfeer neergezet.
Heb je Shadow of the colossus gespeeld?
Nou moet ik het toch weten wat is ico?
Citaat van: Erik op mei 5, 2007, 20:14:26
Nou moet ik het toch weten wat is ico?
Een adventure spel met puzzelelementen op de PS2.
Het is een sprookjesachtig verhaal dat gaat over een jongen die is verbannen naar een 'onbewoond' kasteel waarin hij wordt opgesloten in een sacrofaag. De sacrofaag gaat door een beving open en de jongen is vrij om uit te zoeken hoe hij uit het kasteel kan ontsnappen. Op zijn tocht komt hij al snel een opgesloten meisje 'die een soort licht geeft' tegen die hij bevrijd en aan de hand neemt op zijn avontuur. Het meisje wordt regelmatig belaagd door schaduwwezens die haar proberen 'het donker' in te krijgen. Er zijn een aantal zaken die het spel een bijzondere sfeer geven. Zo zijn de graphics erg bijzonder en er wordt bv gesproken in een fantasietaal.. maar toch begrijp je wat er bedoelt wordt.
Meer verklap ik niet.. echt een aanrader. Het spel is in mijn ogen een waar kunstwerk en een van de meest memorabele games ooit.
He Amused,
ico vond ik idd ook een van de beste games, mooi verwoord door jou.
shadow of the colossus is idd ook weer heel bijzonder.
Op de ps3 zal er ook op den duur weer een nieuwe game van dit team komen,
ben benieuwd of ik dan een ps3 zal gaan kopen..
De mega drive vond ik ook een leuke console, een van mijn favos was
revenge of shinobi. super famicom: castlevania 4, super contra, eigenlijk is dat al niet eens meer retro..
orkanoid, soort pong was ook wel geinig..
metal gear2 op msx2 maar vooral de nemesis games vond ik gaaf.
(wel reteduur toen, heb eens 120 gulden voor een jap. import nemesis3 betaald, ik was toen 12 en dat was voor mij een hele boel geld!)
Als tiener was ik verzot op outrun dat had zo schitterende graphics voor die tijd dat had je dus niet op C64 noch Amiga. Ook al was het eigenlijk simpele bitmapping in hardware dat was voor die tijd revolutionair. De outrun gekte was zo dat ik de c64 en de megadrive versie gekocht had.
Kort daarop kwam ChaseHQ erg verslavend. Ben es op de arcade tot het vierde level geraakt zonder gebruik te maken van de turbo button :)
(https://www.htforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.skytopia.com%2Fgames%2Farcade%2Fbig%2Fchasehq-08.png&hash=6c221c87a117a6160a6df60235ea9d2b6c406f8b)
Jaren later speel ik het in mame :) Ook nog een Amiga en c64 gehad in m'n tienerjaren alsook een Gameboy en een Sega Megadrive. Op een bepaald moment de hele zooi verkocht en naar PC gegaan.
De originele roms van heel wat Motorola 68000 based arcade games zijn kwa kwaliteit bijna nooit geevenaard geweest op Amiga, Megadrive en Atari ST. Zeker die spullen met grote sprites of car games waarbij je een hoge fps moest halen.
Jaren later met snelle pc's speel je die oude roms gewoon aan full speed ;D Ik speelde het destijds zelfs op een simpele P3 laptop in de trein :)
De laatste tijd heb ik me geamuseerd met GTA San Andreas, wetende dat dat nu al een tijdje uit is en met de komst van GTA4 wordt het ook lekker retro :)
Citaat van: simsatit op mei 6, 2007, 00:56:25
ico vond ik idd ook een van de beste games, mooi verwoord door jou.
shadow of the colossus is idd ook weer heel bijzonder.
Op de ps3 zal er ook op den duur weer een nieuwe game van dit team komen,
Bedankt. Hoe eerder hoe beter. ;)
Citaat van: Erik op mei 5, 2007, 20:07:49
Ridge racer, de eerste keer dat ik hem zag in een arcadehal viel mijn mond open van verbazing, mee draaiende wieldoppen was nog nooit eerder vertoond, zoveel detail. Toen werden er nog een echte sprongen gemaakt in vooruitgang. Mame zou hem ook moeten emuleren (nog niet 100%), maar het hij stottert nog als een gek op mijn p4/3ghz en dan is geluid nog uit. Geluid is bovendien ook niet om aan te horen ben benieuwd of de nieuwste dual 2 core cpu's wel genoeg kracht hebben om bv games Ridge racer, Ace driver en hopelijk later Sega rally vloeiend te kunnen af te spelen. Iemand hier met de nieuwste en krachtigste cpu die het eens kan proberen ;D
Wat ik echt gaaf vond van van Ridge Racer was, dat de game je een gevoel gaf dat je echt aan het cruisen was. De graphics waren toen vond ik inderdaad een van de mooiste en jaren later toen de PS uitkwam direct gekocht met Ridge Racer.
Wat ik niet wist is dat de game na emulatie zo stottert op een P4/3 ghz. Je zou zeggen dat de cpu krachtig genoeg zou zijn.
Gr. Ray
Citaat van: ub4b op mei 6, 2007, 03:35:09
Als tiener was ik verzot op outrun dat had zo schitterende graphics voor die tijd dat had je dus niet op C64 noch Amiga. Ook al was het eigenlijk simpele bitmapping in hardware dat was voor die tijd revolutionair. De outrun gekte was zo dat ik de c64 en de megadrive versie gekocht had.
Kort daarop kwam ChaseHQ erg verslavend. Ben es op de arcade tot het vierde level geraakt zonder gebruik te maken van de turbo button :)
Heb Chase HQ best wel veel gespeeld, voornamelijk in de arcade hallen van Spanje. Daar was het spelen ook een stuk goedkoper, dan in de arcade hallen van Nederland. Want de guldens/peseta's gingen er bij deze game best wel hard doorheen. Tja wat wil je de fik zit er bij de andere wagen goed in en dan ...continue 10, 9, 8.... dan is de verleiding toch erg groot om weer wat muntgeld uit je zak te halen.
Vierde level zonder turbo button is inderdaad goed :o. Had er zelf dan toch al wat geld inzitten hoor.
Gr. Ray
Citaat van: Ray op mei 6, 2007, 09:55:53
Wat ik echt gaaf vond van van Ridge Racer was, dat de game je een gevoel gaf dat je echt aan het cruisen was. De graphics waren toen vond ik inderdaad een van de mooiste en jaren later toen de PS uitkwam direct gekocht met Ridge Racer.
Wat ik niet wist is dat de game na emulatie zo stottert op een P4/3 ghz. Je zou zeggen dat de cpu krachtig genoeg zou zijn.
Gr. Ray
Op zich wel begrijpbaar, de graphics zijn 640x480 uit mijn hoofd en Mame kiest ervoor alles op lowlevel gebied te emuleren, niks grafische versnelling van videokaart gebruiken. Alles maar dan ook alles, effecten, geluid etc wordt door de cpu gedaan. Dit omdat grafische kaarten komen en gaan en dan niet meer werken, cpu's veranderen niet dus het werkt dan altijd (is hun visie).
Vandaar dat ik dan ook benieuwd ben wat de stand van zaken is op de huidige snelle cpu's, zou misschien een goede reden/smoes zijn tot upgrading computer zijn ;D Maar ik vermoed dat het nog steeds niet perfect zal zijn.
Citaat van: Erik op mei 6, 2007, 12:50:40
Op zich wel begrijpbaar, de graphics zijn 640x480 uit mijn hoofd en Mame kiest ervoor alles op lowlevel gebied te emuleren, niks grafische versnelling van videokaart gebruiken. Alles maar dan ook alles, effecten, gekuid etc wordt door de cpu gedaan. Dit omdat grafische kaarten komen en gaan en dan niet meer weren, cpu's veranderen niet dus het werkt dan altijd.
Vandaar dat ik dan ook benieuwd ben wat de stand van zaken is op de huidige snelle cpu's, zou misschien een goede reden/smoes zijn tot upgrading computer zijn ;D Maar ik vermoed dat het nog steeds niet perfect zal zijn.
Cruisin USA is ook zo'n traag spel ...
ik start het in overlay mode op dan haal ik 50% van de fps (zo'n 30fps dus)
xmame -video-mode 1 crusnusa.zip
Citaat van: ub4b op mei 6, 2007, 13:19:53
Cruisin USA is ook zo'n traag spel ...
ik start het in overlay mode op dan haal ik 50% van de fps (zo'n 30fps dus)
xmame -video-mode 1 crusnusa.zip
Overlay mode kan ik niet vinden in emuloader, maar ik het toch even geprobeerd op mijn machine. helaas is hij onspeelbaar, het beeld stottert teveel net als het geluid, ik denk als ik tien frames haal het veel is (waar kan ik de frames per sec zien). wat ik me nu wel ineens afvraag, mame is waarschijnlijk op osx en linux te krijgen, zou er misschien een behoorlijke snelheids winst zijn tussen verschillende operating systems? OSx kan ik wel testen geloof dat die nog ergens staat, linux niet. Linux schijnt sneller te zijn in veel dingen dan windows.
ps wat zijn jouw machine specs waarop je 30- fps haalt?
Citaat van: Erik op mei 6, 2007, 14:39:14
ps wat zijn jouw machine specs waarop je 30- fps haalt?
Das mijn fileserver niet eens gekocht voor grafische dingen.... O0
Fedora Core release 5 (Bordeaux) x64 versie
AMD Sempron(tm) Processor 2800+
2,5 GB RAM
En een ordinaire PCI VGA kaart: Silicon Integrated Systems [SiS] 86C326 5598/6326 (rev 0b)
xmame (x11) version 0.106 (Dec 12 2006)
Mijn retrogames top3 (MSX):
1. SD-Snatcher
2. Metal gear 2
3. Metal gear 1 (256KB, dat is tegenwoordig 1 texture :P)
Vroeger speelde ik vaak Starraiders op de atari. Dat spelletje dateert uit 1979! Pacman en Donkey kong waren ook erg goed.
Het meeste fun heb ik gehad op de Colecovision, MSX en Amiga. Ik heb ze nog allemaal staan, en ben nog steeds een keer van plan om ze uit de doos te halen. Maar tegenwoordig boeit het gamen me een stuk minder.
Kent iemand de Nintendo Game&Watch nog? 8)
Mijn commodore 64 tijdperk, ik zat echt erg veel achter dat ding.
Spellen zoals:
- BombJack
- Aztec Challenge
- Crack Out
- Great Giana Sisters
- Boulderdash
- Commando
- Wizzball
- The Last Ninja
- Imp. Mission (met die krakerige stem, wow dat was toen helemaal geweldig dat dat kon)
- Int. Karate
Man, wat een leuke tijd was dat, gewoon een joystick en 1 vuurknop. Als je het spel begon wist je meteen hoe het zat.
Als je die spellen nu ziet moet je eerst het boekje lezen, al die ingewikkelde (combi)moves maakt het er niet leuker op.
Citaat van: Joris1971 op mei 16, 2007, 21:16:59
Man, wat een leuke tijd was dat, gewoon een joystick en 1 vuurknop. Als je het spel begon wist je meteen hoe het zat.
Als je die spellen nu ziet moet je eerst het boekje lezen, al die ingewikkelde (combi)moves maakt het er niet leuker op.
hehe ja, dat heb ik ook meegemaakt.
Met decathlon leek het bij het hardlopen nogal veel op een joystick-stress-test van de consumentenbond :)
MSX nostalgia
Konami heerste.
Gauntlet - Vette multiplayer toen
Metal Gear
Manic Miner
Antartic Adventure en Penguin Adventure
Ninja 2
Knightmare
Kings Valley
Formula1 Spirit
Road Fighter
Super Rambo Special
Vampire Killer
Citaat van: gizz op mei 4, 2007, 22:26:23
En om helemaal terug in de tijd te gaan weet ik ook nog wel dat ik spelletjes opstarte via een bandje. Ik kan alleen niet dat typische bandjes geluid voor de geest halen....
Dat geluid was een beetje fax-achtig met die krakkerige geluidjes.
IK had op mijn C64 ook eerst zo een data-recorder, jee wat duurde het laden van een spelletje lang zeg!
Daarna een diskdrive gekocht, dat was echt een vooruitgang..
Vond en vind het nog steeds knap dat ze met 64k zoveel konden doen!
Als je nu een commodore 64 zou kopen (tweedehands natuurlijk ;D )..kun je die dan gewoon op een lcd/plasma aansluiten?
Citaat van: Joris1971 op mei 17, 2007, 06:46:24
Dat geluid was een beetje fax-achtig met die krakkerige geluidjes.
En beetje zeg maar gerust een beetje boel!
Fantastisch was dat je spelletje laden vanaf tape ;D
CiteerAntartic Adventure en Penguin Adventure
Aaargh, ook veel gespeeld: was ze bijna alweer vergeten!
Voor de echte liefhebber:
http://www.priceattack.nl/winkel/amiga-diamond-edition-p-647.html
Citaat van: Joris1971 op mei 17, 2007, 06:46:24
Als je nu een commodore 64 zou kopen (tweedehands natuurlijk ;D )..kun je die dan gewoon op een lcd/plasma aansluiten?
Moet je aan Cinesmurf vragen. Die heeft een paar jaar geleden mijn C64 overgenomen ;)
Citaat van: Joris1971 op mei 17, 2007, 06:46:24
Als je nu een commodore 64 zou kopen (tweede16e hands natuurlijk ;D )..kun je die dan gewoon op een lcd/plasma aansluiten?
Volgens mij wel, er zat een gewone composite video aansluiting op de C64.
Citaat van: Enno op augustus 28, 2009, 10:11:46
Volgens mij wel, er zat een gewone composite video aansluiting op de C64.
Zelfs een S-video aansluiting!
Citaat van: corival op augustus 28, 2009, 09:28:09
Voor de echte liefhebber:
http://www.priceattack.nl/winkel/amiga-diamond-edition-p-647.html
Leuk.
maar werkt dat ook op een Mac? of alleen op een pc?
Mijn favo Retro-games zijn toch wel Super Aleste (beste vertical scrolling shooter ever alhoewel Ikaruga in de buurt komt) en Super Smash TV. Beide op de SNES. Damn, wat heb ik daar veel tijd in gestoken. En nog steeds speel ik ze wel eens.
(https://www.htforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.planet-nintendo.de%2Fimg%2Farticles%2F4780%2FSuper-Aleste-4.jpg&hash=d8619eab903b4cbc82c3a467e66628f5a6ade3b1) Super Aleste. :worship:
(https://www.htforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.theaveragegamer.com%2Fwp-content%2FScreenshots%2FSmashTv%2FSmashtv-04.JPG&hash=36245acba264235283d300d80ebeb56ff3b3ad14) Super Smash TV
Groeten...
Citaat van: Joris1971 op augustus 28, 2009, 10:41:34
Leuk.
maar werkt dat ook op een Mac? of alleen op een pc?
Volgens mij alleen PC.
centipede was mijn fafo
Zoals gezegd Psygnosis met Agony bv, maar ook Digital Illusions Pinball Dreams/Fantasies etc. en vergeet ook niet de Bitmap Brothers: Gods (amiga versie), Speedball, Magic Pockets, Chaos Engine en natuurlijk Xenon II met het onvergetelijke nummer Megablast (van Bomb the Bass) en de shopkeeper.
Neem zelf in de vakantie altijd nog een paar Amiga Formats mee, gewoon leuk om te lezen wat toen een scsi-disk koste en de leuke britse humor stijl van schrijven.
Heb de A500+ en A1200hd nog steeds staan en aangesloten, maar zet ze nog hoogstens eens per jaar aan. Het palletje wat de klep van de 1084s dicht hield is onlangs afgebroken, secondenlijm of andere tips?
De 185 titels zijn niet veel soeps. Al is de joystick vast die 20 euro wel waard.
Dit zijn pas de echte titels:
http://www.warblade.as/feature01.html :headbanging:
Al heb ik de moderne consoles, mijn sega dreamcast trekt me nog steeds, ik speel nog steeds ikuraga, shenmue2, mars matrix, skies of arcadia en jet set radio.
Ook heb ik geemuleerd op pc, panzer dragoon saga van de sega saturn, ook een topper.
Verder qua retro (emulatie): msx: sd snatcher, snatcher, nemesis 2, nemesis 3.
Op de ps2 speel ik nog steeds af en toe shadow of colossus en ico.
Oldscool gaming O0
Citaat van: simsatit op augustus 30, 2009, 01:12:48
Al heb ik de moderne consoles, mijn sega dreamcast trekt me nog steeds, ik speel nog steeds ikuraga, shenmue2, mars matrix, skies of arcadia en jet set radio.
Ook heb ik geemuleerd op pc, panzer dragoon saga van de sega saturn, ook een topper.
Verder qua retro (emulatie): msx: sd snatcher, snatcher, nemesis 2, nemesis 3.
Op de ps2 speel ik nog steeds af en toe shadow of colossus en ico.
Oldscool gaming O0
Oldschool of niet. Het is de gameplay waar het om gaat. Ik moet zeggen dat ik meer plezier heb gehad van mijn MSX en Amiga, dan ik ooit van mijn Playstation 3 zal krijgen.
Een aantal échte favorieten die bij mij nogal eens naar voren komen (of in mn hoofd, of op mn pc :P) die ik in het verleden grijsgespeeld heb :
1. Dune 2 ( http://en.wikipedia.org/wiki/Dune_II )
2. Death Track ( http://www.abandonia.com/en/games/933/Deathtrack.html )
3. X-Wing ( http://en.wikipedia.org/wiki/index.html?curid=19479836 )
De echt oudere games heb ik wel gespeeld, maar nooit zo grijs gedraaid als bovengenoemde. Als ik de lijst van 100amiga games doorkijk komen er weer een boel speelmomenten en "ohja!" 's naarboven :)
Hier geen C64 gehad, wij hadden een heuse Texas Instrumants TI99/4a (http://oldcomputers.net/ti994a.html) die nog ergens (helaas kapot) moet rondzwerven:
(https://www.htforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Foldcomputers.net%2Fpics%2Fticosbyad.jpg&hash=58609254f2e23e990af749a55ca64dca83b22479)
Met spelletjes op inschuifmodules. Waaronder RAbbit Trail (die ook wel is grijsgedraaid, maar die ik erg moeilijk vond :P) Ik was toen ik er mee speelde dan ook nog erg jong (ben uit '81 en de TI 4a ook :P)
Ik ben in 89 begonnen met het spelen van pc games
Games die ik die tijd en de jaren er na veel speelde waren
Operation wolf
simcity (swart wit versie)
omf (one must fall)
mortal combat
dune
dune2
qauntlet
prince of persia
duke nukem
port of call
outrun
death track
f1 grand prix
een aantal van de siera games (gold rush, police quest, space quest ect)
railroadtycoon
warcraft
starcraft
en de laatste jaren
voornamelijk
de EA westoowd games (red alert, generals, tiberium sun ect)
Helaas op dit moment niet meer de rust en het geduld om te gamen, speel nu nog maar 1 a2 uur perweel red alert3
Net nog even een 2.5 uur durende sessie Mars Matrix gedaan, wat een GAME is dat zeg.. WOUW!!
Beetje adhd maar zo goed gewoon.. misschien nog wel beter dan Ikaruga, de review van Mars Matrix door Classic Gamer op Youtube is het kijken wel waard :P http://www.youtube.com/watch?v=l-KYmntH1s8
If you are looking for a game to relax with after a hard day work.... THIS ISN'T IT! >:D
Ik ben opgegroeid in de arcade hallen en gewapend met guldens verslaafd geweest aan alle toppers in de jaren tachtig. Vroeger stond me pa altijd op de Firato in de RAI (A'dam) en konden me broer en ik voor de openingstijd snel naar de stands van Sony en Philips om op de eerste gameconsoles te spelen. De hele dag was ik daar zoet.
Na jaren op de C64 versleten te hebben kwam het Amiga tijdperk. Ik heb er vier versleten en ongeveer alle games die daarop zijn uitgekomen opgestart ;). Heb nu nog een A1200 met een 2,5 inc 6,4Gb HD staan om mee te pielen, maar dankzij Amiga Forever speel ik vaker op de PC.
Uiteraard mag Mame niet ontbreken en speel veel van de oude toppers. Verschil met de 360 games is toch de eenvoudige opzet en gameplay. It's all about control.
Een tip voor iedereen die van Retro houdt is de film 'The King of Kong'. Een prachtige docu over een poging van Steve Wiebe om het record van Billy Mitchell (king of the arcarde) te breken met Donkey Kong en de rol en oprichting van Twin Galaxies (officiele site met world records arcade games). Laat je hart als retro gamer sneller stromen :sigh:.
Bijgaand de link http://www.imdb.com/title/tt0923752/
Dank voor de tip :)
Ondanks dat ik graag op de PS3 speel, ben ik ook erg verzot op retro. :)
Speel veel op de gameboy: Pacman, Space invaders, Tetris etc.
Staat ook nog ergens een Atari 2600 in de kast; daar heb ik er in de loop der tijd wel een paar van stukgespeeld... ;)
Ik heb speciaal een Media Center aangeschafd om de oude tijd te herleven ^-^
Vroeger (in de jaren '80) stond ik in Scheveningen elke arcade machine uit te proberen. Ik heb ze allemaal meegemaakt; 20 jaar lang. Helaas is Arcade nu 'uit' in Europa (de Japanners weten het veel beter daarzo..) en doen wij Europeanen alles saai thuis (gamen).
Ik heb alle consoles ooit gehad, behalve de Jaguar, een Vectrex en een Neo Geo CD. Voor de rest; alles! (wat mogelijk is, een PC-Engine was nauwelijks hier verkrijgbaar uiteraard)
Ik heb drie keer een Dreamcast aangeschaft (en weer verkocht) maar ben er nou wel klaar mee. Alles word tegenwoordig geconverteerd naar Xbox Live, dus je hoeft niet eens meer op zoek te gaan naar die ene game die je graag speelde.
Gemak dient de mens.
Voor de liefhebber:
Blaze 16-Bit Sega LCD Handheld Console (20 games) nu voor 29,95 euro
http://www.dagactie.nl/ (12-10-09)
Citaat van: corival op oktober 12, 2009, 21:33:18
Voor de liefhebber:
Blaze 16-Bit Sega LCD Handheld Console (20 games) nu voor 29,95 euro
http://www.dagactie.nl/ (12-10-09)
ze hebben ook een week actie:
http://dagactie.biedmeer.nl/Webwinkel-Category-24812/%3Cfont-color=red%3EOutlet-van-de-Week-%3C-Font%3E.html
Citaat van: Joris1971 op oktober 13, 2009, 16:38:44
ze hebben ook een week actie:
http://dagactie.biedmeer.nl/Webwinkel-Category-24812/%3Cfont-color=red%3EOutlet-van-de-Week-%3C-Font%3E.html
:)
Citaat van: corival op oktober 12, 2009, 21:33:18
Voor de liefhebber:
Blaze 16-Bit Sega LCD Handheld Console (20 games) nu voor 29,95 euro
http://www.dagactie.nl/ (12-10-09)
Grappig ding..
ik heb hem niet gekocht daar niet van, maar toch geinig..
Heb ook een hele leuke tijd gehad met de megadrive had m toen deze net uit was, revenge of shinobi was heel cool, james pond was leuk, sonic natuurlijk en hellfire, f*^*k wat was die moeilijk die game..
Nu bijna Skies of Arcadia uitgespeeld op de Dreamcast! (Wat een meesterlijk goede RPG vind ik dat!)
Next RPG die ik speel is Panzer Dragoon Saga die ik mij net origineel heb aangeschaft voor mijne Saturn.. yipee:)
Citaat van: simsatit op oktober 13, 2009, 18:58:56
Grappig ding..
ik heb hem niet gekocht daar niet van, maar toch geinig..
Heb ook een hele leuke tijd gehad met de megadrive had m toen deze net uit was, revenge of shinobi was heel cool, james pond was leuk, sonic natuurlijk en hellfire, f*^*k wat was die moeilijk die game..
Nu bijna Skies of Arcadia uitgespeeld op de Dreamcast! (Wat een meesterlijk goede RPG vind ik dat!)
Next RPG die ik speel is Panzer Dragoon Saga die ik mij net origineel heb aangeschaft voor mijne Saturn.. yipee:)
Panzer dragoon...
Dat was voor mij de reden om ooit de Saturn aan te schaffen.
Was toen de tegenhanger van de playstation, en in veel opzichten gewoon een veel mooiere console
(https://www.htforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fholland-shopping.com%2Fshop%2Fimages%2F00374-mens_erger_je_niet.jpg&hash=eb8513f9bcb82d309366271d68205a4a102cdbed)
Citaat van: eddy135 op oktober 13, 2009, 19:14:13
Panzer dragoon...
Dat was voor mij de reden om ooit de Saturn aan te schaffen.
Was toen de tegenhanger van de playstation, en in veel opzichten gewoon een veel mooiere console
Heb je m nog?
Citaat van: simsatit op oktober 13, 2009, 22:56:09
Heb je m nog?
Nee, helaas.
Heb 'm ooit weggedaan uit ruimtegebrek. :(
Had ook die enorme arcade-joystick-tafel (met de glorieuze bijnaam paardenl*l ;)) erbij; geweldig ding, zeker voor panzer d. en andere racespellen.
Citaat van: eddy135 op oktober 13, 2009, 23:05:55
Nee, helaas.
Heb 'm ooit weggedaan uit ruimtegebrek. :(
Had ook die enorme arcade-joystick-tafel (met de glorieuze bijnaam paardenl*l ;)) erbij; geweldig ding, zeker voor panzer d. en andere racespellen.
Grinnik
toch wel zonde idd, ik heb er pas een gekocht, met nights en panzer saga ook heb ik panzer zwei besteld.
Mijn favo console however blijft toch gewoon de dreamcast! al had ik een paar games op de ps2 echt niet willen missen: bv ico, shadow of collosus..
Ben deze week aan het klooien met Maximus Arcade, een toffe front-end voor verschillende emulators (o.a.Mame). Heel gebruikersvriendelijk en veel opties om de perfecte arcade simulatie na te bootsen.
Mame werkt prima, ga alle andere emus die ik heb er ook inhangen.
Link voor de front-end: http://www.maximusarcade.com/
Misschien toch maar een cabinet bouwen... O0
Nadeel van die emulators dat het beeld op een lcd er niet zo mooi uitziet. Het is me allemaal veel te scherp/pixelig waardoor het plaatje niet lijkt te kloppen. :)
Kan ze daarom nooit lang spelen.
http://www.priceattack.nl/winkel/commodore-dtpc-p-683.html
Commodore 64 met joystick en 100 spellen..
Ben nu aan het opruimen en kom 3 msx computers tegen, 2x msx 2 en 1x de 1.
Ik dacht gooi die zooi maar weg, maar toen kwam ik een tas met konami cartridges tegen en nu twijfel ik weer ;D
Misschien toch houden om af en toe een spelletje nemesis te spelen? met de arcade turbo joystick natuurlijk O0
Citaat van: neptune op januari 9, 2010, 13:50:39
Ben nu aan het opruimen en kom 3 msx computers tegen, 2x msx 2 en 1x de 1.
Ik dacht gooi die zooi maar weg, maar toen kwam ik een tas met konami cartridges tegen en nu twijfel ik weer ;D
Misschien toch houden om af en toe een spelletje nemesis te spelen? met de arcade turbo joystick natuurlijk O0
ahh good old nemesis!!
Vic Viper mag weer eens dr venom en bacterion kont schoppen..
Gradius 5 op de ps2 is ook meesterlijk, gemaakt door Treasure (ikaruga).
Gradius 2 vond ik persoonlijk geloof ik het beste op msx, gradius 3 ondanks een hele goede shooter viel toch tegen op de msx omdat het nog steeds niet mooi scrolde en dus echt achter bleef op games voor bv commodore en zelfs de nes die dat wel goed deed!
Later deed space manbow van konami voor msx2 dat wel goed.
Van wegggooien krijg je altijd spijt is mijn ervaring, bewaar het in een doos desnoods.
Citaat van: Erik op januari 10, 2010, 20:03:47
Van wegggooien krijg je altijd spijt is mijn ervaring, bewaar het in een doos desnoods.
En konami carts zijn huis nog wel wat waard hoor, sommige zelfs best veel, metal gear 2 iets van 100 euro geloof ik..
Citaat van: Erik op mei 4, 2007, 20:47:34
Nieuwe spellen kunnen me nauwelijks meer boeien.
hmm.. ik heb juist dat wanneer ik terugkijk... ik denk van... hmmmm.... heb ik dat ooit tof gevonden :huh2:
Citaat van: Snutchz op maart 7, 2010, 21:34:54hmm.. ik heb juist dat wanneer ik terugkijk... ik denk van... hmmmm.... heb ik dat ooit tof gevonden :huh2:
als de leeftijd in je profiel klopt heb je nauwelijks recht van spreken?
..ik heb 'n behoorlijke inhaalslag moeten maken... wat de één in 25jr doet... deed ik in 10 :laugh:
Ik heb nog altijd een Snes en een N64 emulator op mijn pc staan.
voor de Final Fantasy's
en Donky kong.
Speel deze regelmatig met maten , op de xbox.