To the Misfits and the Crazy Ones... de Mac poll.

Gestart door Mark S, november 22, 2004, 20:56:04

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

Wie gebruikt er allemaal een Apple Macintosh?

Ja, nooit iets anders gehad
Ja, maar tegelijkertijd ook PC
Ja, maar voordien een PC
Eerst Mac, nu een PC
Nooit geprobeerd, zou wel willen
Mac, waz da?
Never nooit niet

Mark S


"Here's to the crazy ones.
The misfits.
The rebels.
The troublemakers.
The round pegs in the square holes.
The ones who see things differently."


Naar aanleiding van reacties in een andere thread, wellicht tijd voor een kleine poll.
Gebruik je een Mac?
Zoja, sinds wanneer?
Wat voor Mac(s)?
Waar gebruik je je Mac voor? (beroep/hobby, grafisch/video/audio/authoring/whatever)

ps: Gelieve flame-wars en Mac-Win bashing op de daartoe bestemde fora te ventileren, niet hier.

Mark S

#1
Om maar gelijk met mezelf te beginnen.
Appletjes sinds 1997. Had destijds een homestudio met een ouwe vergeelde Atari ST waar een cracked versie van Cubase 2.0 op draaide. Ik wilde daarnaast ook iets met video doen. Heb toen een Performa 6400 Creative Studio (136 MB, 2.4 GB IDE en 4 GB SCSI intern) aangeschaft met standaard ingebouwd Avid capture board. Ik ben daarna een multimedia opleiding in A'dam gaan volgen. In 1999 een Powermac G4 400 (768 MB RAM, 10 GB intern en 18 GB Ultra SCSI-2 extern, Miro DV30+ en ProTools Digi-001) aangeschaft. In september 2003 een G5 1.8 GHz (1 GB RAM, 160 GB intern, 400 GB extern) met 20" Cinema Display. Evenals een Powerbook 17" (1 GB RAM)
Vrouw en kind delen een iMac 400 DV (512 MB, 10 GB) . Zij voor surfen, mailen en iPhoto. Mijn zoontje om zijn dvd's te kijken en spelletjes te spelen.
Op mijn werk (video-editing/dvd-authoring) gebruik ik een G5 dual 2 Ghz. (1 GHz RAM, 160 GB en 250 GB intern, 2x 1 TB extern)

R

#2
Altijd al mac gebruiker geweest. Vanaf halverwege 80 met de ED versie. Mijn pa was er redelijk vroeg bij.
Ik heb vele imacs versleten.
Heb nu staan een

DUAL G4 867 MDD, ATI 9000, 1 gig ram, 190 gig hd, combodrive, 17 " TFT studio display

en morgen komt binnen

Powerbook G4, 15", 1,5 gighz. 128 mb video, 512 mb ram, 80 gig, superdrive, enz

Gebruik is veel hobby maar ook webdesign en ander DTP werk. Daarnaast het gruwelijk fijne thuisgebruik en de studie...

{edit}

De rest van de familie ook aan de mac. Mijn broer werkt voor zichzelf als apple onderstuening met alle diploma's van apple met als specialteit netwerken, dus mocht er iemand iets nodig hebben. Verder zijn er nog in huis,  ibook, imac en nog een powerbook.

Mark S


AppleMies

Ik heb :

1x PowerBook G4 (12 inch), Processortype:PowerPC G4  (1.1)
Aantal processors:   1
Processorsnelheid:   1.33 GHz
L2-cache:512 KB
Geheugen:   768 MB
Bussnelheid:   167 MHz
CD/DVD Supredrive

1x iMac G4 met 20" flatpanel, je weet wel, dat eigenwijze ding met dat scherm op die chrome arm

Love'm too death!!!!!!!!!!!!!!!

Mijn PC naar Mac conversie zakelijk/privé is bijna compleet...............Alleen de PowerMac met 2x 2,5Ghz komt er nog aan..............met een 23" scherm natuurlijk :P


gr.


AppleMies
NOW:5.1.2 set-up: DENON Amp, Pioneeer BluRay, SVS speakers & LG OLED.

Richi

Bij mij op zolder staan nog een Performa 475/250 met externe 4-speed cd-rom en 14" monitor. Die heb ik tijdens mijn studie aangeschaft van mijn stagevergoeding. Toen een hele tijd PC's gehad en vorig jaar voor de lol een oudje gekocht: een PowerMac 9600 waar ik een G3 upgrade in heb gehangen en een hele hoop SCSI schijven. Ik doe er niet veel mee, maar af en toe zet ik 'm aan uit 'nostalgische overwegingen'.   ;D

Groet,
Richard
Zolder Classé CP-800 mkII • Classé CA-2300 • Eversolo T8 • Marantz SA-11s2 • Dynaudio Confidence C2 II • Classé SSP-800 • Classé CA-5300 • Apple TV 4K • Oppo BDP-93EU • PlayStation 5 • Elac Debut 6.2 • A*BNB 2x12" • JBL Stage 200P • Audioquest Niagara 1200 • Philips 55POS9002 • Cisco Meraki ms220-8P • Mac Mini M2 Roon • Mac Mini i7 GentooPlayer Woonkamer Sonos Arc Ultra • Philips BDP-9700 • Philips 55PUS8909 Zitkamer Naim Atom HE • Focal Elegia & Elear

Audiofiel

Werd eigenlijk wel tijd hè, zo'n Poll..  :-*

Mijn eerste kennismaking met de Macintosh was in 1985 op de School voor de Journalistiek in Utrecht. De Mac was net uit en er stonden er meteen een tiental, waarvan 2 met A3 zwart/wit schermen voor de opmaak. De andere 8 waren die lieve kleine 'Classic-Avant-La-Lettre' macjes als de 128K, de 512ED en de Plus. Ik heb op mijn werkkamer nog de hele rij staan van die compacten, tot en met de Classic II en de SE/30. Uiteraard ook de kast met alle handtekeningen er in: Steve Jobs, Steve Wozniak, etc.

Mijn eerste gekochte Mac was een LC met 10 Mb RAM. Voor die tijd extreem, want op een PC had je hooguit 640 Kb. Ik wilde in de toekomst (het was nog niet uit) systeem 7 kunnen draaien, multitasking vereist geheugen. Daarna ge-upgrade tot de bekende LC 475 (de snelste pizzadoos) met 68 Mb RAM en 1 Mb VRAM. Daar heb ik 3 jaar lang allerhande DTP en ontwerp diensten verricht, terwijl ik voor een baas werkte en alle Apples daar aan de praat hield. Nog wat later deed ik dat op Powermacs als de 7500 (eerste processor-upgradeable machine).

Toen de eerste iMac uitkwam, heb ik er eentje gekocht en deze Bondi Blue heeft bijna 3 jaar in de huiskamer gestaan, later vervangen door een DV Special Edition, die er nog steeds een plekje heeft. Het echte werk gebeurde toen op een G4 Dual met 2x 450 MHz, die er ook nog steeds is. Al 3 jaar geleden is daar 1 GB aan RAM in gekomen en dat draait lekker, ook met Panther 10.3. Een jaar terug is de divisie versterkt met een iMac G4 17", het lampevoetje zoals hij liefkozend heet. Die is sinds 1 week weer weg en nu staat er een splinternieuwe G5 1.6 GHz te draaien (uitloop-model). Daar komt volgende week minimaal 1 Gb RAM bij en zeer binnenkort een Cinema 23" DVI Aluminium Display bij (1920 x 1200 pixels), zodat ik in de toekomst ook video kan editen in HD-kwaliteit.

Ik ben al 9 jaar professioneel bezig in de Apple wereld. Niet dat ik de Mac beter kan gebruiken dan een ander, maar ik verdien er mijn brood mee. De laatste 6,5 jaar volledig zelfstandigheid hebben me veel plezier gegeven. Niet alleen met de Mac en een kring van eigen klanten, maar ook in de ultieme zelfstandigheid. Lekker voor jezelf werken en dingen niet zo doen als jouw baas wil, maar dingen uitvoeren op een manier die je zelf wilt. Geheel in de sfeer van de Apple Macintosh.
O0
Men heeft nooit gebrek aan slechte redenen om het goede na te laten, noch aan goede om het slechte te doen.

Jiri

Apple computers gebruik ik al mijn hele leven.
Mijn vader bracht ruim 20 jaar geleden een mac mee naar huis. Had ie van z'n baas gekregen, hij mocht kijken of het iets zou zijn voor zijn afdeling. JA DUS!! :D
Toen ik in 1996 voor mezelf begon, kocht ik eigenlijk als vanzelfsprekend een Powermac, ook omdat ik werkzaam ben in de grafische sector.
Nu kan ik zeggen dat ik een aanzienlijk macpark heb. Dit omdat ik eigenlijk iedere 2 jaar een nieuwe mac koop, en ik voor een oude mac altijd nog wel een functie binnen het bedrijf weet. ;)

@ Richi...
Zo zie je maar weer dat behalve Tannoy Dimension we nog meer "in common" hebben ;D
Of wellicht heeft het met elkaar te maken....Think Different...think Tannoy Dimension ::)

Groet,
Jiri
Stereo: Lavardin IT | Mark Levinson 390S | Clearaudio Avant Garde Magnum | Finite Elemente Spider | Tannoy Dimension TD 12 | Nordost Valhalla 
Surround: JVC DLA-HD1 | Arcam DV137 | Toshiba HD-E1 | Vantage HD | Arcam AV888 | JBL Synthesis | JBL Synthesis Project Array | Velodyne SPL Ultra 1200

Audiofiel

@Jiri: zo zie je maar dat nog meer mensen iets in "common" hebben! Als ik het zo snel zie: grafische achtergrond, zelfstandig, veel Macs, enne: te zien aan je onderschrift Mark Levinson (wel een andere, maar toch!). En gezien je plaatje: fotografie. ;D
Men heeft nooit gebrek aan slechte redenen om het goede na te laten, noch aan goede om het slechte te doen.

Audiofiel

Voor zij die wel kijken in dit draadje, maar zich afvragen waar de term misfits vandaan komt:
Hier staan het promotiefilmpje van de Think Different campagne.
Op die website vind je trouwens veel meer leuke info over Apple.
Men heeft nooit gebrek aan slechte redenen om het goede na te laten, noch aan goede om het slechte te doen.

Jiri

Citaat van: Audiofiel op november 23, 2004, 09:43:07
@Jiri: zo zie je maar dat nog meer mensen iets in "common" hebben! Als ik het zo snel zie: grafische achtergrond, zelfstandig, veel Macs, enne: te zien aan je onderschrift Mark Levinson (wel een andere, maar toch!). En gezien je plaatje: fotografie. ;D

Klopt.... ;D

Think Different....think levinson ;)

Groet,,
Jiri
Stereo: Lavardin IT | Mark Levinson 390S | Clearaudio Avant Garde Magnum | Finite Elemente Spider | Tannoy Dimension TD 12 | Nordost Valhalla 
Surround: JVC DLA-HD1 | Arcam DV137 | Toshiba HD-E1 | Vantage HD | Arcam AV888 | JBL Synthesis | JBL Synthesis Project Array | Velodyne SPL Ultra 1200

jowi

Citaat van: Audiofiel op november 23, 2004, 09:43:07
@Jiri: zo zie je maar dat nog meer mensen iets in "common" hebben! Als ik het zo snel zie: grafische achtergrond, zelfstandig, veel Macs, enne: te zien aan je onderschrift Mark Levinson (wel een andere, maar toch!). En gezien je plaatje: fotografie. ;D

Het valt mij inderdaad ook altijd op dat Apple gebruikers over het algemeen 'creatieve' geesten zijn, en dat vertaald zich inderdaad veelal in de grafische maar ook de muzikale wereld. Ook daar is Apple een no-brainer.

Zelf heb ik Apple's altijd erg fraai gevonden, maar mede door mijn (technische) studie en uiteindelijke beroep ( software ontwikkelaar) ben ik na wat uitstapjes in de embedded software (68000!)  in de Windows en dus PC hoek gebleven. Heel raar eigenlijk, want zelf vind ik programmeren ook erg creatief, maar toch ken ik, na 10 jaar in de software wereld te hebben rondgelopen, NIEMAND die software maakt voor Apple's.... het lijkt wel of dat allemaal in Amerika zit ?

In ieder geval, ik vond kortgeleden uit dat mijn Barco Graphics 808 bestuurd wordt door een..... Motorola 68000 processor! ( voor de niet-kenners : Vroeger ging het niet eens tussen Windows of Apple, maar tussen Motorola's en Intel, waarbij Motorola dus in Apple's zaten en Intels... nou ja dat weten we wel  ;D)


Jiri

@ Jowi2

Kan je ook voor Unix/Linux programeren? Zo ja, dan heb je 90% van je programeerwerk voor de mac al gedaan want zoals je wellicht weet is het macOS X een puur Unix OS.
Het is nooit te laat om te voor de mac te beginnen programeren.
Sinds macOS X is er uit de Unix hoek zo enorm veel free en shareware bijgekomen, het porten van die programma's naar "X" is een peulenschilltje.

Groet,
Jiri
Stereo: Lavardin IT | Mark Levinson 390S | Clearaudio Avant Garde Magnum | Finite Elemente Spider | Tannoy Dimension TD 12 | Nordost Valhalla 
Surround: JVC DLA-HD1 | Arcam DV137 | Toshiba HD-E1 | Vantage HD | Arcam AV888 | JBL Synthesis | JBL Synthesis Project Array | Velodyne SPL Ultra 1200

Richi

Citaat van: Jiri op november 23, 2004, 09:12:46
@ Richi...
Zo zie je maar weer dat behalve Tannoy Dimension we nog meer "in common" hebben ;D
Of wellicht heeft het met elkaar te maken....Think Different...think Tannoy Dimension ::)

En fotografie inderdaad! De EOS300D draait hier al ruim een jaar overuren.  ;D

Groet,
Richard
Zolder Classé CP-800 mkII • Classé CA-2300 • Eversolo T8 • Marantz SA-11s2 • Dynaudio Confidence C2 II • Classé SSP-800 • Classé CA-5300 • Apple TV 4K • Oppo BDP-93EU • PlayStation 5 • Elac Debut 6.2 • A*BNB 2x12" • JBL Stage 200P • Audioquest Niagara 1200 • Philips 55POS9002 • Cisco Meraki ms220-8P • Mac Mini M2 Roon • Mac Mini i7 GentooPlayer Woonkamer Sonos Arc Ultra • Philips BDP-9700 • Philips 55PUS8909 Zitkamer Naim Atom HE • Focal Elegia & Elear

Audiofiel

Hier de Fuji S2Pro (Nikon).  ;)
Shoot Different!
Men heeft nooit gebrek aan slechte redenen om het goede na te laten, noch aan goede om het slechte te doen.

Erik

Citaat van: jowi2 op november 23, 2004, 10:33:49
Motorola 68000 processor! ( voor de niet-kenners : Vroeger ging het niet eens tussen Windows of Apple, maar tussen Motorola's en Intel, waarbij Motorola dus in Apple's zaten en Intels... nou ja dat weten we wel ;D)
Dat ken ik ;D  maar dan van de atari en amiga waarin ook een 68000 zat met als tegenhanger de 8086 en later 80286
"You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life."
- Winston Churchill

R

Citaat van: Mark S op november 22, 2004, 21:22:58
Wat voor studie Ruben? (If I may ask..)

Beetje late reactie, maar ik studeer in Tilburg(uni), de master Information management

Gaeje

ik heb er ook eentje. (maar dat zal iedereen wel al weten zeker)

Ednolb

Gebruik je een Mac?
Zoja, sinds wanneer?
Wat voor Mac(s)?
Waar gebruik je je Mac voor? (beroep/hobby, grafisch/video/audio/authoring/whatever)


Ik heb er ook een. Ik ben mac-gebruiker sinds augustus vorig jaar, daarvoor een PC gehad en blij dat ik er vanaf ben :)
Momenteel heb ik een eMac 1,25 Ghz met 512 MB RAM, maar deze zomer zal ik wel eens upgraden denk ik (mss een iMac G5).
Ik gebruik mijn mac voor vanalles (surfen, mailen, tekstverwerking, muziek luisteren en maken).

Gaeje

meer info:
sinds juli 2004 heb ik een powerbook G4 1.5 Ghz met 1GB ram.
ik gebruik hem, als student film voor montage en beeldbewerking, om scenario's te schrijven, gewone taken te maken.
als gewone gebruiker om te surfen en te mailen, fotos te beheren, etc...
ik gebruik ook in zeer geringe mate nog mijn pc, dan wel bediend door remote desktop, vanop mn mac.

ik ben van plan als het budgettair mogelijk wordt (en als het een potentiele broodwinning wordt) om een G5 te kopen en dan zal het ook no limits zijn. (2x2,5 Ghz, véél ram, 23 inch scherm etc etc) maar voorlopig volstaat de powerbook ruimschoots

Yoshua

Gebruik beide, Mac en PC.

Ben in principe multi-platform netwerkspecialist. Het koppellen van Apple, PC en Unix/Linux dus. Heb dit werk ongeveer 6 jaar gedaan, werk nu al drie jaar als infrastructuurbeheerder bij een grote verzekeringsmaatschappij. Totaal dus ongeveer 10 jaar ervaring met Apple (Macintosh) systemen. Sinds drie jaar mijn Mac kennis "over boord" gegooid en volledig gaan concentreren op PC netwerken. De laatste soort is ook vaak wat groter en complexer, er liggen daar dus wat meer uitdagingen. Ook niet onbelangrijk, er is daar nu eenmaal meer geld te verdienen.
Ik heb wel de dynamische omgeving van de pre-press industrie (fotostudio's, reclame bureaus, PR, media, enz...) moeten wisselen voor de iets minder creatieve omgeving in een verzekeringsbedrijf. Maar ja, door heel de Benelux tuffen, gaat op een gegeven moment ook vervelen.

Ben nu nog de, trotse, bezitter van een iMac en een 3 tal andere PowerPC's. Blijf het lekker vinden om het internet te browsen zonder eerst alle virusscanners, firewalls, spywarescanners, ed... bij te werken.

PS. heb een grote hekel aan arrogante Mac users alsmede domme Wintel users die uitspraken doen over een platform waar ze niet of nauwelijks ervaring mee hebben. Beide systemen hebben het voor- en nadelen.

Denon | KEF