Ervaringen met akoestische panelen ('schrootjes' met daarachter vilt)

Gestart door Vhond, oktober 10, 2023, 08:46:38

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

katwax

Citaat van: Gemineye op oktober 12, 2023, 12:41:22Idee wat ik hier wel eens bedacht had; Onder en boven op de muur een stevige (zwarte) houten balk van bv 40-50mm dik op de muur. Dan de hele wand opvullen met (zwarte?) akoestische panelen van in dit geval 40-50mm (ofja; zoveel dikker/dunner als nodig natuurlijk) en dan afwerken met mooie geschuurde/gelakte eiken balkjes die je verticaal plaatst en onder en boven vast zet. Die zweven daarmee los voor het akoestische opvulmateriaal. Dat moet toch voor een fractie van die prijs te realiseren zijn? De vraag is alleen; wat voor materiaal zet je er dan achter?
Ik zou dan toch eerst even uitzoeken/testen hoeveel invloed de openening heeft tussen de 2 balkjes. Volledig open ga je maximaal effect zien op de uitdooftijd en volledig gesloten gaat het geen effect hebben, ik verwacht dat er een minimum afstand zal nodig zijn tussen de 2 balkjes.
Stereo: Kii Three BXT System + Kii Control + Bluesound NODE (N130)
HT: Epson LS10000 - Xtrem Daylight 100"
http://www.htforum.nl/yabbse/index.php?topic=112543

denoontje

@Gemineye lijkt mij ook wel een mooie oplossing als je de ruimte hebt.

Ik heb zelf in de woonkamer op 1e en 2 reflectie een rij van vloer toto plafond Vicoustic Cinema Round Premium - Black absorber gemaakt (via MP gescoord) . Heb je ook in diverse kleuren. Doet echt wel wat, ook mbt praten in de ruimte. Had eerst GIK bas panelen van 10 cm maar dat was eigenlijk voor woonkamer design beetje te gek.
Die hangen wel in de bios.

skoebiedoe

#27
https://imgur.com/a/klD9eVN

Houten balkjes uit de gamma 44mm op 19 mm en op de buitenkant zit er een ipx plaat van 2 cm achter die in mat zwart zijn geschilderd en vast gelijmd tegen de muur (was niet echt bezig met geluidsabsorbtie maar meer met uitzicht)
Heb wel maar een houten lat horizontaal bevestigd (dacht 7 mm op 27 mm ).
De houten staande latten zitten vast met zo een spijkertje uit een tacker (zo zie je de kopjes niet echt maar heb ze ook niet bijgewerkt )
Op het middendeel zit niets achter (maar had dat misschien ook beter wel gedaan want nu zie je nog altijd de osb tussen de spleetjes als je er dichtbij tegen staat , de plankjes staan iets naar voor er zit een latje achter van 33 mm dik (ook verticaal geplaatst omdat ik geen overgangen wou zien tussen de spleetjes )

Eventueel kan je ook isimoplaten gebruiken inplaats van ipx (die roze panelen ) maar ipx is iets steviger en kan beter tegen een stootje . ;)

Was ook gaan zien naar die panelen maar heb dan gekozen voor zelfbouw en je kan uw eigen kleur kiezen dan . ;)

chansig

Als je handig bent, tijd erin wilt steken, dan kan je het ook zelf maken.

Ik had de tijd wel maar ben niet echt een knutselaar. Dus winkelmooi is het bij mij niet.

Gr. Hans
Teleskopos, 2 x JL-Audio Dominion D-10,  2 x Arendal 1961,  Paradigm PW Link met ARC,  Macbook met BACCH software, akoestisch gefröbel, Audio Gear powerkabels,  AQ kabels.

chansig

Teleskopos, 2 x JL-Audio Dominion D-10,  2 x Arendal 1961,  Paradigm PW Link met ARC,  Macbook met BACCH software, akoestisch gefröbel, Audio Gear powerkabels,  AQ kabels.

skoebiedoe

#30
https://imgur.com/a/sKCvBgS


Nog eentje in het donker met de sfeerverlichting aan . ;)