Toevoeging 21 juni 2017:
Het admin team heeft na onderling overleg en input van de leden besloten om een extra ban mogelijkheid toe te voegen:
Het gaat om een zogenaamde "afkoel"periode, een korte ban met de duur van 1 dag, zonder verdere consequenties.
Concreet betekent het dat de user met deze ban wel kan inloggen echter niet kan posten.
Deze afkoelperiode zal voornamelijk ingezet gaan worden bij lichtere overtredingen of situaties die volgens inschatting van de admin kunnen gaan escaleren.
Deze ban kan door iedere administrator direct worden opgelegd zowel aan degene die (dreigt) over de schreef te gaan als ook eventueel aan de uitlokker(s).
Gezien de lichte penalty is protest of discussie over deze ban via pm e.d. niet mogelijk, nogmaals er zijn geen verdere consequenties.
Let wel: het bestaande bansysteem met de banmogelijkheden van 7 dagen en langer zoals hieronder beschreven en die gegeven worden als de forumregels overtreden worden, blijven van kracht.
Notoire relschoppersEen lastig onderwerp waar we allen mee te maken hebben. Zowel wij als admins, als jullie als onze trouwe forumbezoekers.
Het valt de laatste tijd op dat er een select groepje mensen bezig is om de sfeer op het forum om zeep te helpen. Er komen R2M's binnen, pm's, klachten, opmerkingen, en ga zo maar voort.
Dit is een onderwerp dat op een aantal manieren aan te pakken is.
- "We schoppen de relschoppers het forum af".
- We blijven modereren, en daar waar nodig bannen op de manier waar we al geruime tijd mee bezig zijn.
- We blijven modereren, en daar waar nodig bannen op de manier zoals we al geruime tijd bezig zijn, aangevuld met een kleine aanpassing.
Gevoelsmatig zou er gezegd kunnen worden dat "de relschoppers eraf schoppen" de makkelijkste manier is. En die manier zal voor de kortere termijn bij het overgrote deel van de bezoekers ook best rust kunnen geven.
Echter is het forumbeheer van mening dat we ten alle tijden gewoon volgens richtlijnen moeten werken. We willen tenslotte een systeem waarbij op aantoonbare, objectieve basis gewerkt blijft worden.
Op de manier blijven modereren zoals we nu doen zal tot gevolg hebben dat er niets verandert. Mensen lopen weg, zien zich genoodzaakt om minder (tot niet!) te posten, en uiteindelijk zullen de mensen die moeilijk doen het forum meer en meer naar hun hand proberen te zetten.
Dan blijft over om een kleine aanpassing in het banbeleid door te voeren.
De lengtes van de ban worden als volgt:- Ban van 1 week.
- Ban van 1 maand.
- Ban van 6 maanden.
- Definitieve ban, die onomkeerbaar is.
In de praktijk echter, zijn er mensen die een enkele keer tegen een ban op lopen. Als we het beleid aanhouden dat iedere ban een stap zwaarder is dan de vorige ban, krijgen we gegarandeerd het probleem dat we uiteindelijk mensen moeten gaan verbannen die incidenteel uit de band gesprongen zijn.
Dit probleem is als volgt opgelost.
Op het moment dat iemand tegen een ban oploopt komt daar een toezichtperiode bij die na het verstrijken van de ban ingaat.
Loop je
binnen de termijn van dit toezicht weer tegen een ban op, dan wordt die nieuwe ban standaard de stap hoger dan de vorige. Loop je
na deze toezichtsperiode tegen een nieuwe ban op, dan krijg je dezelfde duur als de vorige keer.
Dit is een syteem waar bewust voor gekozen is. Dit is een systeem waarbij duidelijk is waarom iemand tegen een ban van een bepaalde duur aanloopt. Dit is bovenal een systeem waarbij je zelf in de hand hebt hoe lang een ban duurt als je uit bent op relschoppen.
Goed gedrag wordt beloond door je gewoon niet te laten verbannen (of in het ergste geval: dat je niet steeds langer op de strafbank zit), en slecht gedrag wordt botweg afgestraft, met een definitief vaarwel van het forum als eindresultaat.
Hou er rekening mee dat dit systeem niet met terugwerkende kracht werkt. Dit systeem gaat in vanaf het moment dat het online is gezet.
De vorige banlijst is
HIER te vinden.
Hoe ziet het systeem er uit?Ban van 1 week = binnen 1 maand na het verstrijken van de ban weer de fout in = ban van 1 maand.
Na 1 maand en 1 dag = weer ban van 7 dagen.
Ban van 1 maand = binnen 4 maanden na het verstrijken van de ban weer de fout in = ban van 6 maanden.
Na 4 maanden en 1 dag = weer ban van 1 maand.
Ban van 6 maanden = binnen 1 jaar na het verstrijken van de ban weer de fout in = definitief eraf.
Na 1 jaar en 1 dag = weer ban van 6 maanden.Uitleg over de banlijstZoals je kunt zien, zijn er meerdere rijen:
Nickname - De persoon wie verbannen is.
Duur ban - De lengte van de huidige lopende ban.
Einde huidige ban - De datum tot waarop de huidige ban loopt.
Toezicht tot - Dit is de einddatum tot waarop de eventuele komende ban een tree hoger wordt.
Tijdsduur komende ban - Dit is de lengte van een ban vermits deze in de "Toezicht tot" periode wordt gegeven.
Reden ban - Een kort maar krachtige omschrijving waarom iemand een ban heeft gekregen.
In de lijst in de post hieronder zullen we vanaf heden de aktieve bans en nog niet verlopen toezichten gaan bijhouden.