versterker schadelijk voor je speakers?

Gestart door Pel, juni 6, 2006, 21:12:13

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

Pel

Geachte leden,

Ik gebruik sinds enige tijd Qaudral aurum speakers op mijn Denon AVR-2800. Deze speakers, Aurum6 en Base prestige kunnen volgens de specs bijna het dubbele hebben van wat de versterker kan leveren.
Hoewel ik bij hogere volumes nooit vervorming heb gehoord vraag ik mij af of het niet verstandig is om een andere AV versterker of eindversterker aan te schaffen. (om beschadiging van de speaker te voorkomen  :'()
Vermogen Denon, 5 * 85W  bij 8 Ohm  ( 5* 130W bij 6 Ohm )  en in stereo 2 + 120W.
Speakers 150W ( 4-8  Ohm)
Eindversterker/ monoblok  is een optie omdat ik qua processor gedeelte (nog) niets te klagen heb.

Weet iemand welke weerstand je eigenlijk moet aanhouden ? in de verschillende tests worden er meerdere vermogens van een versterker weergegeven,  of hangt dit van het type speaker af?

Pel

Deleted member

Je zegt het zelf al, zo lang je geen vervorming hoort (al is het dan is eigenlijk al te laat) is er niets aan de hand. Niet dat je speakers er dan gelijk de brui aan geven maar je vraagt dan simpelweg te veel van de versterker waardoor deze gaat clippen en dat is slecht voor de speakers en de versterker. De 150W van je speakers geeft overigens aan dat dit het maximale continuvermogen is dat de speaker aankan voor er iets doorbrandt.

Inderdaad worden altijd meerdere vermogens weergegeven bij versterkers. Meestal het vermogen bij 4 en 8 Ohm maar soms ook bij 2 en/of 16 Ohm, waarbij deze laatste getallen de impedantie van de speaker aangeven. Dus ja, het getal hoort bij de luidspreker. De meeste moderne versterkers kunnen alle impedanties aan.

Staar je niet blind op de vermogens, het zegt niet zo veel, zeker niet over de geluidskwaliteit. Voor een andere versterker zou ik dus vooral gaan kijken als je op zoek bent naar een betere geluidskwaliteit of andere features.

Groet,

Antoine.

Pel

Dank voor het meedenken. 

Dacht aan extra versterking voor meer controle. Met name bij een concert DVD of actiefilm heb ik het idee dat het wat strakker kan.

Deleted member

Citaat van: Pel op juni  6, 2006, 21:44:39
Dank voor het meedenken. 

Dacht aan extra versterking voor meer controle. Met name bij een concert DVD of actiefilm heb ik het idee dat het wat strakker kan.

Dan kan een betere/sterkere versterker zeker helpen inderdaad!  :D

Pel

Zit er toch aan te denken om i.p.v extra versterking gewoon een nieuwe AV receiver aan te schaffen. maar das denk ik weer een nieuwe topic.  De juiste versterker bij je speakers zoeken.