Marantz SR 9600 THX Ultra 2 A/V Receiver

Gestart door Darkman, juni 15, 2006, 12:35:23

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

Darkman

Voor ik de 26 kg wegende Marantz aan sloot luisterde ik nog even naar de Harman Kardon AVR 7000 welke ongelooflijk goed was gaan klinken in mijn nieuwe ruimte op de Mordaunt-Short declaration 500 THX speakerset welke ik in 2002 gekocht heb.  :D

Als je die aansluitingen allemaal ziet dan schrik je wel eventjes, maar het spreekt allemaal wel voor zich. 8)

Apparaat aan, cd'tje er in , geluid .. maar zeker niet het helder sprankelende zuivere geluid dat ik van Marantz gewend ben. Er komt een redelijk dood geluid uit.
Eventjes twijfel ik of ik er wel goed aan heb gedaan de Marantz aan te schaffen en wil eigenlijk meteen de HK weer aansluiten. Maar ik besluit wat foefjes toe te passen. Allereerste draai ik de stekker om in het stopcontact en meteen lijkt het geluid al iets beter te klinken, alleen het is niet vol. Doen de subwoofers wel mee ? De lampjes branden dus ze staan aan en ze detecteren automatisch inkomende signalen. Ik leg mijn hand er even op, maar ik voel niets. Het speakermenu geeft aan Subwoofer = Yes dus dat kan het ook niet zijn. Het geluid begint al zuiverder te klinken maar het mist laag !! Een dag later verteld de handleiding mij dat de subwoofer setting verkeerd staat, waardoor hij in Stereo de lage tonen toch niet via de subwoofer uitgang stuurt. Even snel aanpassen ... aaaah dat is beter, heel veel beter, maar toch lijkt het net of de HK toch net iets beter klonk..
Dan maar een film er in, ik begin even met LOTR. ( voor de stem van Cate Blanchett) wowwwww dat klinkt toch een heel stuk beter al dan dat de HK het wist weer te geven en daar was ik al van onder de indruk. Ik krijg er letterlijk kippevel van. Dan maar gladiator er in voor het DTS geluid

de tranen springen me zowat in de ogen.. ongelooflijk zuiver, krachtig en toch extreem gedetailleerd geluid weerklinkt van mijn speakers. Wat een power.
De HK had ook al niet misselijk makende eindtrappen, maar de processing is in 6 jaar tijd toch wel ietwat gewijzigd en dat kan ik dan ook erg duidelijk horen.

Toch blijft de Marantz teleurstellen op stereo gebied en dat valt me vies tegen omdat ze daar zo om bekend staan en alle marantzen die ik tot nu toe gehoord en gehad heb klonken erg goed !. >:(

Nu zijn we weer 2 dagen verder en de Marantz is helemaal tot leven gekomen. Het fenomeen inspelen maakt dus wel degelijk ENORM uit bij een dergelijk apparaat. alles is nu aanwezig, veel scheiding in het stereobeeld, instrumenten komen los van elkaar, ik hoor details die ik nooit eerder heb gehoord in mijn cd's en het geluid is extreem plezierig om naar te luisteren. Rammstein bijvoorbeeld met hun rammende gitaren klonk op de HK erg agressief en daar valt ook wel wat voor te zeggen, maar de gitaren gaan overheersen. Bij de Marantz bijvoorbeeld klinken de gitaren bevredigend ruig, maar ze dringen zich niet (meer) op en alle instrumenten komen gelijk aan bod in het geluidsbeeld. Dan maar weer even een DvD'tje testen. Black Hawk Down... het geluid is niet alleen zuiver maar is nu enorm ruimtelijk en gedetailleerd geworden en het laag wat naar de subwoofers wordt gestuurd is ook weer een fiks stuk strakker. Enorm cinematische ervaring.   :o

Toen ik mijn speakers kocht kreeg ik ze gedemonstreerd op een SR 14 , het neusje van de zalm uit die tijd, maar sinds de SR 9200 loopt de 14 achter kwa processing met films. het blijft een high-end component, maar afgezien van Extreem goed stereo legt hij het af op de nieuwste top-modellen vertelde mijn  dealer mij. Het enige wat ik er over kan zeggen, is dat ik enorm onder de indruk ben en dat ik eindelijk hetzelfde WOW gevoel kreeg als de dag waarop ik besloot deze speakers aan te schaffen, na ze gehoord te hebben op de 14.

Echt een ongelooflijke Receiver.  ;D

Marantz, zo ken ik je weer !!! Binnenkort komt er nog een DV9600 bij en dan kom ik even terug op het video gedeelte en de HDMI schakeling.

Groet,

Darkman  O0
Knowledge is not power, knowledge applied is power.

Nahpets

Leuk verhaal! En blijven genieten...... 8)
I love everybody!
Some I love to be around,
some I love to avoid,
and all others I would love to punch in the face.

Communicator

Darkman....Ik wist al dat je dezelfde speakers hebt en laat ik nu NET toevallig op zoek zijn naar een andere versterker.....Deze voeg ik toe aan het lijstje.........

mikeske

Proficiat met je nieuwe aanwist.
Goed te horen dat hij nu 100% bevalt  ;)
Veel plezier er nog mee
Marantz AV7703 & BD7004 - Harman/Kardon signature 2&3 kanaals EV - Panasonic 4k speler - Apple tv 4k - Playstation 5
Pro-ject debut III carbon esprit met Tube Box pre en Speedbox
XTZ speakers en stereo subs - Velodyne spl1200 voor film
Epson 9300W 120" screenline tensioned en LG oled 65" en heeel wat Nordost

zwiety

Bij het begin van je verslag dacht ik nog: 'dat kan niet, Marantz moet beter klinken!'
...en zie, aan het eind van het verhaal is het toch weer een ' en ze leefden nog lang en gelukkig......' ;D
Veel plezier  :D :D
5.1: Marantz NR1602, KEF KHT3005, Samsung QLed, HP Pro Microserver gen8
2.1: AVI ADM9T en 10" sub, Bluesound Node 2i

wil

Marantz is niet slecht  ;) Het gaat er om wat je hoort...

wil

Pathos Logos
Lector CDP-603
Marantz DV7600
Sonus Faber Cremona M
VPI Scout | AT-OC9XML | ifi Zen Phono
Nordost Blue Heaven | Funk BS2 |  Lapp Öllflex | Concept & Design
Panasonic TH42PV60

R


wil

Citaat van: Ruben op juni 15, 2006, 20:39:40
Is dat niet met elk merk zo ???
Tuurlijk wel, alleen is Marantz een merk dat nog al eens tot de instappers/budget-reeksjes wordt gerekend terwijl de hogere typen toch echt heel fraaie dingen zijn. En dan is luisteren zonder oordeel over het feit dat het merk ook "instappers" voert gewoon verstandig.

wil

Pathos Logos
Lector CDP-603
Marantz DV7600
Sonus Faber Cremona M
VPI Scout | AT-OC9XML | ifi Zen Phono
Nordost Blue Heaven | Funk BS2 |  Lapp Öllflex | Concept & Design
Panasonic TH42PV60

Antestor

Ik heb zelf ook de MS 500 THX set. Ik heb tijdje terug ook nieuwe receiver gekocht maar vond sr9600 toch wel flink boven mijn budget. Ben van mijn Onkyo TX-DS 696 gegaan naar een Pioneer AX5-Ai waar ik tot op heden erg tevreden mee ben. Grootste upgrade komt binnenkort, me speakers verhuizen van mijn ouderlijk slaapkamertje naar woonkamer van me nieuwe appartement :)

Met de dv9600 heb je naar mijn mening een prachtige set in huis.
Pioneer AX5Ai-S
Mordaunt-Short Declaration 500 THX
Momitsu V880N
AH Tjoeb 99 Aura Bass shakers Epson TW200H ISF Beamax A 200 x 119 Canare, Oehlbach, XTC, Profigold bekabeling

Darkman

Zo, al weer even een tijdje weggeweest hier, men heeft ook andere hobbies !!  ;D

Maar inderdaad wat moest die Marantz lang inspelen ... zo ook die THX set trouwens.. dat geldt voor alle MS speakers. als je ze uit de doos haalt dan denk je even van waar heb ik NU dan mijn geld in gestoken ??? zo klonken ze in de winkel niet ( waar ze eventueel al lang ingespeeld zijn ) maar zie daar een week of 2 later dan klinkt het pas zoals het hoort.

Veel goedkopere winkels hebben MS-en totaal niet ingespeeld staan, daarom zijn er een hoop mensen die ze slecht vinden klinken ( heb dat in het verleden regelmatig gehoord) en ja dan klinkt het ook niet.. maar geef ze even de tijd ...  BIj de Declaration 500 zit trouwens ook een waarschuwing bij van MS dat ze een x aantal uur moeten worden ingespeeld totdat ze max performance bereiken.

Ik had bij de lokale Media markt een Projecta pro-cinema high-contrast s 16:9 besteld, ,maar kreeg een pro-screen mee... natuurlijk kom je daar pas achter als het scherm hangt  :-X  dus nu moet ie weer geruild worden ... ach ja dan kan er eindelijk begonnen worden aan het begrip "cinema".  Want bij groots geluid hoort ook groots beeld, nietwaar ?!!!

Ik wacht met smart tot ik wat meer centen heb om ook die dv9600 op te kunnen halen, maar dan is voorlopig de koek wel weer op ;)

Verder zijn er vrij weinig reviews te vinden over de SR9600 en de reviews die ik gevonden heb, zijn minder lovend over dit apparaat dan destijds over zijn voorgangers. Waarschijnlijk omdat er heden ten dage meer concurrentie is in die markt en de Marantz niet de goedkoopste is ( ook verreweg niet de duurste als je de Denon bijvoorbeeld bekijkt ) Maar wat vaak als min punt wordt gezien bij een dergelijk apparaat is dat hij minder surround mogelijkheden heeft...

Dan vraag ik mij af wie gebruikt die nep-standaarden dan ook ??? Ik houdt het lekker bij DD-EX en DTS-ES met THX modus er bij ingeschakeld.. klinkt net ff wat verfijnder.. maar ik hoef echt geen circle surround versie 3435353 blabla. Leuk dat andere apparaten dat bieden,maar dat zijn vaak veel duurdere apparaten dan de Marantz. Dus doe mij maar de kwaliteit + klank van Marantz ipv de poespas van appareten met een hoog gadget gehalte, maar die gewoonweg minder klinken dan de Marantz.. want die is echt onklopbaar in Stereo in mijn oren... verder is de performance van het tuner gedeelte ook fenomenaal .. ik wist niet dat Radio via de kabel zo goed kon klinken !!
Knowledge is not power, knowledge applied is power.