Htforum.nl

The HT forum Community => Prive Home Theaters => Topic gestart door: mausie op januari 30, 2009, 19:42:03

Titel: Mausie's living theatre:Verhuisd!
Bericht door: mausie op januari 30, 2009, 19:42:03
Hallo allemaal,

Mausies living theatre is verhuisd:

Stukje history:
de start van mijn HT history gaat een jaar of 17 terug met de aanschaf van een Kenwood midi surround set M-85(of zoiets). Met zelfbouw front zuilen voorzien van Jamo units leek het heel wat. Hierna kwamen er een blaupunkt stereo video en tv bij en als surround speakers een handje vol aluminium blaupunkt mini monitoren (eigenlijk opbouw car audio speakers) met een heel redelijk geluid. jaren zo aan gerommeld en uiteindelijk een Sony LCD beamer gekocht op een projecta scherm. een poosje een Yamaha 7 kanaals(met extra front kanalen) en DVD speler te leen gehad waarna er een Denon 3802 receiver en dvd-1600 voor in de plaats kwamen. inmiddels de zelfbouw zuilen vervangen voor een stel veel te grote eltax zuilen met 2*20cm VIFA en vifa tweeter. Na een verhuizing deze set uitgebreid met een zelfbouw sub (alweer)uit de auto vandaan met Boston Pro 10" woofers en een zelfbouw scherm voor de projector. na een tweede verhuizing een Leowe Xelos crt erbij genomen en een setje KEF's (4 stuks Q5 en een Q9C) van een forum lid overgenomen.

In ons vorige(nieuwbouw) huis besloten dat de beamer niet terug komt(in dit huis, later wellicht wel weer) maar dan wel een grote plasma te nemen.
Toen zag mijn set je er dus zo uit:
(https://www.htforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg440.imageshack.us%2Fimg440%2F4080%2Fcimg2079of3.jpg&hash=5d3bc84f0e5477b36be2d98ce7b1073c25a6ec0e)

Beeld:      Pioneer LX5090
Receiver:  Denon AVR-3802
DVD:        Denon DVD-1600
BR:          Sony BDP-S550
Front:      KEF Q5
Rear:       KEF Q5
Center:    KEF Q9c
Sub:        Zelfbouw met 12" Boston pro en Hypex HS200 Velodyne SPL-1200 Ultra O0

Zelf het audio meubel gemaakt
1e upgrade: Subwoofer! keuze is gemaakt het wordt een Velodyne spl-1200 ultra ::). Inmiddels up ge grade O0
Tussentijds nog even een duet en een dune prime 3.0 erbij als bronnen.
I.v.m. de verhuizing in 2011 besloten de van de KEF speakers te verkopen(aan een forum genoot) gezien de kleinere ruimte.
de verhuizing is achter de rug en inmiddels een setje Boston A25 gekocht.

Momenteel bestaat mijn set uit:
Beeld:              Pioneer LX5090
Receiver:          Denon AVR-3802
BR mediaspeler: Dune prime 3.0
Front:              Boston Acoustics A25
Rear:               niets momenteel
Center:            niets momenteel
Sub:                Velodyne SPL-1200 Ultra

gr,
Maurice
Titel: Re: Mausie's living theatre
Bericht door: DVDGuy op januari 30, 2009, 20:10:54
Ziet er prima uit; je huisvlijt had ik al in een ander topic mogen bewonderen  ;)
Titel: Re: Mausie's living theatre
Bericht door: mikeske op januari 30, 2009, 21:51:32
Hele mooie set heb je daar  ;)
Titel: Re: Mausie's living theatre
Bericht door: graafke op januari 30, 2009, 22:46:47
Strak hoor  ;D
Titel: Re: Mausie's living theatre
Bericht door: mausie op januari 31, 2009, 12:29:41
tnx ::)

Nu maar gauw op zoek naar een nieuwe subwoofer. Dit zal de eerste stap zijn om de hele set een upgrade te geven.
De sub is nu het onderdeel waar ik denk een grote stap voorwaarst te kunnen maken zodat ik weer even rust heb. Eerst had ik het idee om de KEF's te vervangen maar bij nader inzien toch eerst maar de sub. Bij BB&G al eens een beetje kennis gemaakt met een velodyne DD18 maar die is me iets te groot i.v.m. de WAF :wacko: (eigenlijk ook iets boven budget......)

Doelstelling is een zwarte pianolak sub met een 12" of 15" die een behoorlijke druk kan maken maar zeer zeker fantastisch moet klinken!
Iemand nog suggesties?

gr,
maurice
Titel: Re: Mausie's living theatre
Bericht door: mausie op april 21, 2009, 08:28:47
Na lang twijfelen (ja, mijn besluitvorming neemt altijd een hoop tijd in beslag ::)) heb ik besloten om de sub te vervangen voor een Velodyne SPL-1200 Ultra.
De oude sub heb ik in delen kunnen verkopen.
Dus binnenkort eindelijk een echte top sub (daar ga ik vanuit, komt zeker goed met BB&G ;))

mijn indrukken horen jullie als hij er staat.

gr,
Maurice
Titel: Re: Mausie's living theatre
Bericht door: Fatalfelix op april 21, 2009, 15:37:34
Strakke setup zeg, erg mooi. Nu nog een paar zwarte frontjes voor je speakers zoeken en ze zijn helemaal af  8)
Titel: Re: Mausie's living theatre
Bericht door: mausie op april 21, 2009, 19:35:50
Citaat van: Fatalfelix op april 21, 2009, 15:37:34
Strakke setup zeg, erg mooi. Nu nog een paar zwarte frontjes voor je speakers zoeken en ze zijn helemaal af  8)

Tnx! :bigsmile:

Wat dacht je van een paar nieuwe speakers ::) lijkt mij een beter plan ;)

Dat is/wordt de volgende stap na de Velodyne welke vrijdag komt! Maar eerst even genieten van de Velodyne en dan rustig op zoek naar een andere set speakers.
Titel: Re: Mausie's living theatre
Bericht door: Fabian92 op april 21, 2009, 19:53:48
Mooi hoor een Velodyne  8) Moet je natuurlijk wel vermelden in je sig.  ;D
Titel: Re: Mausie's living theatre
Bericht door: mausie op april 21, 2009, 21:40:37
Citaat van: Fabian92 op april 21, 2009, 19:53:48
Mooi hoor een Velodyne  8) Moet je natuurlijk wel vermelden in je sig.  ;D

Gaat zeker gebeuren, maar dan moet hij er wel staan. Anders ben ik aan het showen met zaken die ik niet heb ;D

gr.
Titel: Re: Mausie's living theatre
Bericht door: mausie op april 24, 2009, 19:38:59
Zooo, vanmiddag is Garmt even langs geweest om de Velodyne SPL 1200 Ultra te instaleren. Echt een mooi subje, stuk kleiner nog dan ik had verwacht maar wat een power komt er uit dat doosje ;D

Mijn huis heeft alleen niet echt een makkelijke accoustiek. Met het crossover van de denon op 80 hz en speakers om small, sub uit, zakte het laag pas weg bij zo'n 40 Hz. Het lijkt erop dat mijn kamer een gigantische gain geeft tussen de 35-80 Hz. Maar Garmt heeft zijn best gedaan om hem netjes af te regelen. De eerste indrukken zijn goed, hele verbetering t.o.v. de vorige sub. Veel strakker en zeker beter geintergreerd in de set.

Eerst maar eens een poosje luisteren zo. Zal binnenkort weer even een fotootje maken.

Garmt, bedankt voor de service!  :thumbs-up:
gr,
Maurice
Titel: Re: Mausie's living theatre:uitbreiding met Squeezebox duet+Qnap nas!
Bericht door: mausie op december 18, 2009, 19:32:23
Vandaag een squeezebox duet i.c.m. een Qnap ts-119 besteld.
Hopelijk maandag in huis, kunnen we met de kerst lekker streamen ;)

Moet ook nog even een nieuwe foto maken van de set met de Velodyne, die staat er nl al een hele poos :-[

Volgende stap zal dan wellicht toch een videostreamer worden. Maar daar ga ik me eerst maar eens een poosje in verdiepen.

De vervanging van de KEF set zal nog even op zich laten wachten gezien ik volgend jaar ook nog een bruiloft moet afrekenen ;D
Titel: Re: Mausie's living theatre:uitbreiding met Squeezebox duet+Qnap nas!
Bericht door: Valkyrie op december 18, 2009, 22:53:07
mooie setup heb je! ;)
Titel: Re: Mausie's living theatre:uitbreiding met Squeezebox duet+Qnap nas!
Bericht door: Xander32 op december 19, 2009, 11:11:18
Welcome en veel post en leesplezier :clapping:.

Enne, mooie set hoor.


Sander.
Titel: Re: Mausie's living theatre:uitbreiding met Squeezebox duet+Qnap nas!
Bericht door: mausie op december 19, 2009, 17:10:40
Zoals gezegd nog even een paar nieuwe foto's met de velodyne onder een klein tafeltje, kan mijn vriendin er met een gerust hart kaarsjes, planten en lampen bovenop plaatsen en zalt hij niet op (niet dat ik het erg vind als hij wel op zou vallen, de velo is een mooi woofertje om te zien ;))
(https://www.htforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg23.imageshack.us%2Fimg23%2F1858%2Fimg0780w.jpg&hash=9bb3b66527d0524b2756ec89ae08984b3c4fa500)

hier nog een plaatje van de kijk/luisterplek
(https://www.htforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg268.imageshack.us%2Fimg268%2F4455%2Fimg0783p.jpg&hash=cee1488c5ea36bde583d58dcec34071c81526e47)

Onder de tafel vandaag ook nog even een nieuw super shaggy (zo heet ie O0) kleedje neergelegd, help weer iets om de akoestiek te verbeteren.
We hebben hiervoor ook een soort boekenkast neergezet welke aan de achterzijde open is.
Tussen de kast en de muur als proef even een fleece deken(i.v.m. de kleur) met pritex (grijze platen ala eier doppen ;)) erachter om de holle akoestiekvan de betonen woonkamer te verbeteren.

Nu nog tegen wat wand versiering aanlopen(help ook een beetje) of een paar grote foto's op canvas met wat isolatie erachter.



Titel: Re: Mausie's living theatre:uitbreiding met Squeezebox duet+Qnap nas!
Bericht door: Valkyrie op december 19, 2009, 17:34:06
je hebt je set mooi geïntegreerd in je woonkamer :P
Titel: Re: Mausie's living theatre:uitbreiding met Squeezebox duet+Qnap nas!
Bericht door: mausie op december 19, 2009, 19:00:38
Citaat van: Valkyrie op december 19, 2009, 17:34:06
je hebt je set mooi geïntegreerd in je woonkamer :P

Ja klopt ;D met een kerstboom als KEF camouflage :hehe:

Alle app staat in de kast.(maar daar het voor het gezicht een niet echt bij elkaar passend geheel is blijft de klep nog even dicht :lookaround:


Titel: Re: Mausie's living theatre:uitbreiding met Squeezebox duet+Qnap nas!
Bericht door: Valkyrie op december 19, 2009, 21:45:40
nu maak je ons nou juist nieuwsgierig wat er in die kast staat ;)
Titel: Re: Mausie's living theatre:uitbreiding met Squeezebox duet+Qnap nas!
Bericht door: mausie op december 20, 2009, 11:15:39
Als ik de kast een beetje netjes heb van binnen maak ik er een foto van :-\

maar om een tippie van de sluier op te lichten:
Receiver:  Denon AVR-3802
DVD:        Denon DVD-1600
BR:          Sony BDP-S550
DVB:        Humax IRHD-5000
en tijdelijk een HDX van een collega(geen blijvertje)

Maar dat staat ook in mn sig. ;)
Titel: Re: Mausie's living theatre:Verhuisd!
Bericht door: mausie op januari 25, 2012, 16:24:38
Tijd geleden dat ik in mijn eigen topic heb gepost.
Wordt toch eens tijd dat ik het een beetje beter ga bij houden.... ::)

Maar nieuwe ronde nieuwe kansen (uitdagingen)

We zijn onlangs verhuisd en nu hebben we eigenlijk een nieuw meubeltje nodig.

Mijn oude meubel in de nieuwe situatie:
(https://www.htforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg20.imageshack.us%2Fimg20%2F8536%2F20111222113137.jpg&hash=04b69e184767cf9b5dbba7a48f300674acc83639) (http://imageshack.us/photo/my-images/20/20111222113137.jpg/)

Rechts van het meubel de Velodyne.
Staat allemaal een beetje krap. Heb reeds de velo naast de bank geprobeerd om zo ruimte te creëren maar het klinkt voor geen meter, wat ik ook doe met de instellingen. teveel te plaatsen (waar de sub staat, en een uit elkaar getrokken geluid).

Dus sub blijft aan de voorkant van de set staan.
Nu hadden we al plannen voor een ander meubel, maar zoek naar wat mogelijkheden.
Ik heb op het forum eens iemand gezien die de sub midden onder de TV heeft tussen twee kleine meubeltjes in.
Dat zou wellicht een oplossing zijn. (iemand trouwens een linkje naar de forumgenoot met een SVS en zijn opstelling?)

Of een meubel waar ik een gat in de bodem heb waar de sub in kan staan, op de vloer dus.
Stijl zou ongeveer als volgt moeten worden:
(https://www.htforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.detroubadour.nl%2Fgfx%2Fimage.phtml%3Fimage%3D%2Fwoonboek2011%2FTv-Audiomeubelen%2FITA%2520351302%2520Como%25202%2520tv-opzet4.jpg%26amp%3Bwidth%3D400&hash=3af5f06e14e251740c465a990ae962fdc813ae27)

Mijn eerste idee is een soortgelijk kastje als hierboven maar dan met links en rechts ruimte voor de apparatuur en in het midden een open vak waar de plint wel doorloopt maar dicht gemaakt is met een wit speakerdoek ervoor. om zo toch een strak geheel te krijgen.

Iemand betere ideeën? standaard meubels gaat hem niet worden denk, allemaal te ondiep. binnenwerks wil ik toch  wel zo'n 50 cm hebben. Dit zou voldoende moeten zijn voor mijn huidige Denon 3802, maar toch ook wel voor een evt vervanger?

Laat de ideeën maar komen ;D


Titel: Re: Mausie's living theatre:Verhuisd!
Bericht door: larzie op januari 26, 2012, 10:48:34
Ik heb niet die stijl van meubel maar alles zou er wel inpassen  :D
Ik heb mijn meubel voor een kleine 200 euro gemaakt van mdf en teakhout. Meubel op maat laten maken in een soortgelijke stijl als je wil is behoorlijk aan de prijs en ligt minimaal 5x zo hoog als wanneer je het zelf maakt. Afwerking is dan wel iets mooier, maar goed daar is de prijs dan ook naar.
Titel: Re: Mausie's living theatre:Verhuisd!
Bericht door: mausie op januari 26, 2012, 19:21:24
bij mij is een bijkomend dingetje dat de apparatuur niet mooi bij elkaar past. ik zou deze dus achter paneel deurtjes willen zetten, links en rechts van de sub.
Maar in de gewenste stijl is het ook niet zo mooi als er links en rechts deurtjes zitten en in het midden een zwart gat met een sub erin.
Wellicht een rieten mand stukzagen als fake mandfront voor de sub?
Zal toch eens in schetch up moeten gaan tekenen voor wat idee uitwerkingen.

Oja, max hoogte is zo'n 45 cm. de velodyne is 40cm hoog, dus een tikkie ruimte boven de sub en een boven plaat van een paar cm moet kunnen.
Uiteindelijk wil ik er weer een keer een center speaker bovenop zetten.

Zelf maken is zeker een optie, de vorige heb ik ook zelf gemaakt ;)
Titel: Re: Mausie's living theatre:Verhuisd!
Bericht door: larzie op januari 27, 2012, 08:41:37
Doe eens een foto van de apparatuur? Is het zo ernstig dan?
Iets voor een sub zetten lijkt me nou ook niet echt ideaal voor het geluid ;)
Titel: Re: Mausie's living theatre:Verhuisd!
Bericht door: mausie op januari 27, 2012, 14:02:27
(https://www.htforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg11.imageshack.us%2Fimg11%2F3677%2Fimg2012012740969.jpg&hash=d4b1514b859a8837b18dae22c42c0956fa3c77d9)

Citaat van: larzie op januari 27, 2012, 08:41:37
Doe eens een foto van de apparatuur? Is het zo ernstig dan?
Ernstig genoeg dat mijn vrouw(....) maar ook ik het niet zo een mooie combinatie vind. Beetje bij elkaar geraapt zooitje zo toch? ::)
Als alles nu zwart zou zijn en even breed, zou het anders zijn. maar dat is het voorlopig nog niet.

Zat aan zoiets te denken:
(https://www.htforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg854.imageshack.us%2Fimg854%2F3091%2Fkastje.jpg&hash=6beaf3e507108e3ac775a5baa8c44ca3729e4bd7)

(ben geen photoshopper, dus een beetje knip en plak plaatje... :eh:)

Met een afgezaagde mand (alleen de voorkant dus) voor de sub, ik verwacht dat het laag daar niet zo veel problemen mee heeft.
Of wellicht wit (speaker) doek, gaas, of iets degelijks voor de sub.
Titel: Re: Mausie's living theatre:Verhuisd!
Bericht door: mausie op januari 27, 2012, 14:08:03
Hier nog een plaatje van de opstelling nu, met de Boston A25.
(https://www.htforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg809.imageshack.us%2Fimg809%2F561%2Fimg2012012710923.jpg&hash=e8dcb13c8678cf62d84b649f59293669eb0a3308)
Titel: Re: Mausie's living theatre:Verhuisd!
Bericht door: larzie op januari 27, 2012, 18:41:44
Als je op "kast mand" zoekt op marktplaats krijg je wel heel wat kasten zoals jij bedoelt voor een schappelijke prijs. Bijvoorbeeld:

http://link.marktplaats.nl/520482164 (http://link.marktplaats.nl/520482164)
http://link.marktplaats.nl/524969090 (http://link.marktplaats.nl/524969090)
http://link.marktplaats.nl/523441383 (http://link.marktplaats.nl/523441383)

als je vervolgens dat middelgrote en dat kleine zwarte apparaat onder zet in een vak en die grootste er boven op en de versterker in het vak er boven staat het ook al een stuk netter.
Titel: Re: Mausie's living theatre:Verhuisd!
Bericht door: mausie op januari 27, 2012, 20:01:30
ik heb al een heleboel van dit soort meubeltjes bekeken, echter zijn de meeste niet diep genoeg binnenwerks.
Vaak zijn ze 50 cm buitenwerks en ik wil er wel deurtjes in, en dan hou je weinig binnenruimte over voor de versterker.

zal nog ff verder zoeken, of helemaal zelf gaan maken.
Titel: Re: Mausie's living theatre:Verhuisd!
Bericht door: larzie op januari 27, 2012, 22:51:37
Citaat van: mausie op januari 27, 2012, 20:01:30
ik heb al een heleboel van dit soort meubeltjes bekeken, echter zijn de meeste niet diep genoeg binnenwerks.
Vaak zijn ze 50 cm buitenwerks en ik wil er wel deurtjes in, en dan hou je weinig binnenruimte over voor de versterker.

zal nog ff verder zoeken, of helemaal zelf gaan maken.

Dat klopt daarom heb ik mijn meubel ook zelf gemaakt :) Dan heb je in ieder geval de vakken net zo groot als dat je zelf wil.
Een tip van mij als je dat gaat doen en je wil er manden in. Zorg ervoor dat je niet alleen de maten van apparatuur gebruikt voor de afmetingen voor de vakken. Het handigst is om ook eerst de manden aan te schaffen die je wil gebruiken. De apparatuur mag best wat meer ruimte hebben. Het is lastiger om de juiste maat manden achteraf erbij te zoeken.
Titel: Re: Mausie's living theatre:Verhuisd!
Bericht door: mausie op januari 28, 2012, 14:41:38
Ik ga binnenkort eerst maar in sketchup een probeerseltje maken, en eens kijken of ik het wat vind.
Verder de oogjes open houden voor ideetjes
Titel: Re: Mausie's living theatre:Verhuisd!
Bericht door: larzie op januari 28, 2012, 22:29:49
Citaat van: mausie op januari 28, 2012, 14:41:38
Ik ga binnenkort eerst maar in sketchup een probeerseltje maken, en eens kijken of ik het wat vind.
Verder de oogjes open houden voor ideetjes

Mooi programmaatje dat sketchup! Werkt echt prima :)