'Morph the Cat' is de derde van Steely Dans mede-opperhoofd, na The Nightfly ('82) en Kamakiriad ('93). Komt óók uit in high-resolution, volgens dit bericht (http://billboard.com/bbcom/feature/index.jsp) op de Billboard-website.
VrGr,
Bart J.
Cool, ben zeer benieuwd!
Enno :)
Wow, gaaf! O0
Inderdaad zeer gaaf 8). Gaat dure tijden worden voor me met al die interessante releases (deze van Fagen, David Gilmour, Depeche sacd's, Moody Blues sacd's, nieuwe sacd van Spyro Gyra etc etc).
Er zijn al een paar nummers te beluisteren!!
http://www.nl.bol.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/nl/-/EUR/BOL_DisplayProductInformation-Start;sid=nhWS-aKM0puS3uaDvuSszkJUBBL5wpt52aY=?BOL_OWNER_ID=1000004003234237&Section=MUSIC&lgl=1&plid=DseR5LdDAVkAAAEJ0OVKz9sY&lgl_BOL_OWNER_ID=1&lgl_Section=1
MVG
Citaat van: Lucky.L op maart 8, 2006, 19:18:25
Er zijn al een paar nummers te beluisteren!!
http://www.nl.bol.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/nl/-/EUR/BOL_DisplayProductInformation-Start;sid=nhWS-aKM0puS3uaDvuSszkJUBBL5wpt52aY=?BOL_OWNER_ID=1000004003234237&Section=MUSIC&lgl=1&plid=DseR5LdDAVkAAAEJ0OVKz9sY&lgl_BOL_OWNER_ID=1&lgl_Section=1
MVG
Klinkt niet onaardig. Ik vind nummer 4 (Brite Nightgown) een hoog Thomas Dolby gehalte hebben, of ligt dat aan mij?
Enno :)
Hé ook op dvd-a. Ik heb hem al op bestellen gezet.
Bite nighttown een Thomas Dolby gehalte? ken alleen I scare myself van hem. ;)
Klinkt weer zoals de rest, hè. Een beetje een te propere (braaf) sound en van Fagen's stem blijft steeds minder en minder over.
Alex
Ik heb hem inmiddels een paar keer gehoord. Kan er niet echt warm voor lopen. Een paar aardige (maar ook niet meer dan dat) nummers en een aantal echte bagger stukken. Ik heb mijn bestelling inmiddels geannuleerd (luister nu naar een semi-legale :P versie die straks de vuilnisbak in gaat).
Enno :)
Citaat van: Enno op maart 8, 2006, 22:13:29
Klinkt niet onaardig. Ik vind nummer 4 (Brite Nightgown) een hoog Thomas Dolby gehalte hebben, of ligt dat aan mij?
Ik zie ook opeens iemand met een 'oortje' in bij het horen van dat nummer. ;D
Ik heb gisteren op de gok de DVD-A besteld.... Zó slecht als Enno meldt zal het toch niet zijn (hoop ik :-[ ).
De laatste 2 Steely Dans vond ik ook best te pruimen....
VrGr,
Bart J.
P.S. Jammer dat Walter Becker niet weer eens een soloplaat maakt... 11 Tracks Of Whack behoort toch wel tot mijn favoriete platen - die doet denken aan Steely Dan met een dosis peper in de kont juiste plek. O0
ik ga de cd ook eens zoeken, ook even kijken of ie op vinyl uit komt ;D
Ik heb hem ook geluisterd en vind hem het minst van de drieluik. Tekstueel allemaal goed maar muzikaal gezien vind ik Morph the Cat benedenmaats voor Fagen's begrippen.
Misschien moet ik hem nog een paar keer beluisteren.....laten we zeggen dat ie moet groeien.....maar zo op het eerste gehoor......tegenvallertje. ;)
Als ik alsnog besluit hem te kopen dan natuurlijk de dvd-a uitvoering. Laat ff weten hoe die klinkt (ook 5.1)!
Citaat van: advr op maart 21, 2006, 16:24:34
ik ga de cd ook eens zoeken, ook even kijken of ie op vinyl uit komt ;D
Wat dacht je van
deze (http://store.acousticsounds.com/browse_detail.cfm?Title_ID=29222&keywords=NL032206)? O0
Citeer"This is the best-sounding Steely Dan or Donald Fagen album that I've heard. Prepare to be blown away. Better yet, put a diaper on." – Chad Kassem, Acoustic Sounds CEO
This is a CAN'T MISS, SERIOUSLY AWESOME RECORD. We're predicting that it'll be among our best sellers of 2006. The music is GREAT. The sound is UNBELIEVABLE. Mastering is by Steve Hoffman and Kevin Gray at AcousTech. The pressing was done at RTI on virgin 180-gram vinyl. Very simply, Morph the Cat has all the makings of AN AUDIOPHILE CLASSIC. Don't wait for it to go out of print and up in price.
Donald Fagen himself approved the test pressing – and he approved the very first version that Hoffman and Gray sent! Fagen is known for being a perfectionist, and he's rejected many a lacquer from some of the most famous mastering engineers. For Hoffman and Gray to nail it the first time around is a big deal. You'll hear why Fagen was impressed.
Hoffman and Gray cut from the 15-inches-per-second, half-inch analog tape. "The reason it was done at 15," Hoffman said, "was to preserve the tremendous bass response." And the bass response on this record is just that – TREMENDOUS!
This is Fagen's first solo album in 13 years and includes all of his signature musical depth, uniquely layered lyrics and entertaining subject matter.
"We're all gratified that he's so enthusiastic about vinyl," Hoffman said of Fagen. "Warner Bros. is also very enthusiastic about the medium."
Vanaf 25 april leverbaar!
VrGr,
Bart J.
Ik heb ook elders gelezen dat de nieuwe Fagen van sublieme geluidskwaliteit is....ga toch maar de dvd-a bestellen.
Citaat van: Shorty op maart 23, 2006, 09:07:05
Wat dacht je van deze (http://store.acousticsounds.com/browse_detail.cfm?Title_ID=29222&keywords=NL032206)? O0
Vanaf 25 april leverbaar!
VrGr,
Bart J.
Mooi wacht ik tot 25 april. ;D
ik download wel een versie om de tijd te overbruggen.
bedankt voor de tip 8) 8)
Ad.
Citaat van: ht-kabouter op maart 23, 2006, 09:57:03
Ik heb ook elders gelezen dat de nieuwe Fagen van sublieme geluidskwaliteit is....ga toch maar de dvd-a bestellen.
Vooral steriel and braaf. Niet echt interessante sounds. Instrumenten klinken nogal dunnetjes. Oude Steely Dan platen boeien op dat vlak toch wel meer. En op gebied van homogeniteit is The Nightfly nog steeds het strafste.
Alex
Citaat van: Alex Cremers op maart 24, 2006, 09:42:01
Vooral steriel and braaf. Niet echt interessante sounds. Instrumenten klinken nogal dunnetjes. Oude Steely Dan platen boeien op dat vlak toch wel meer. En op gebied van homogeniteit is The Nightfly nog steeds het strafste.
Alex
Het is een stuk minder poppy dan The Nightfly. Maar steriel en braaf vind ik het zeker niet. Het is juist een stuk subtieler - ik denk dat naarmate je 'm vaker draait de muziek beter wordt. En dat zijn op de langere duur toch de interessantste platen....
VrGr,
Bart J.
Citaat van: Shorty op maart 24, 2006, 09:56:20
Maar steriel en braaf vind ik het zeker niet. Het is juist een stuk subtieler
Ik had het eigenlijk alleen maar over de klank. Die is te netjes, te proper, te clean, te braaf, te keurig. Het is precies een demo van een Roland workstation. Het klinkt allemaal zo gesampled. En zo is het al een hele tijd met hun producties.
Ahh op die manier.... inderdaad hoor je nu nooit meer die verhalen over doorgewinterde studio-cats die gillend de opnameruimte uitrenden omdat ze voor de 27ste keer die ene maat opnieuw moesten spelen, omdat het volgens Becker & Fagen nog nét niet helemaal goed was. :P
Zou het Pro-Tools zijn, die klank? Ik heb 'm nog maar 1 x gehoord, in 5.1, dus ik heb alleen nog maar naar de muziek geluisterd ( ::) ).
VrGr,
Bart J.
ik heb maar even een mp3 versie gedownload en ik het valt me helamaal niet tegen. :o
natuurlijk is het bekende muziek en heel herkenbaar maar slecht vind ik het zeker niet. ;D
ik wacht tot iemand hem lossless neer zet en koop in april de lp. ::)
Het is weer een echte kermismix, de 5.1-versie ::) Op dezelfde manier gedaan als Two Against Nature, dus zangers en instrumenten uit alle hoeken van de kamer. Dus niet iets om te draaien terwijl je een boek zit te lezen... :P
Merkwaardig vind ik wel dat je bij deze DVD-A (24/96kHz) een CD krijgt. Dat is misschien interessant voor mensen met een top cd-speler, maar die hebben vaak weer niks ( ::) )met DVD-A en SACD....
VrGr,
Bart J.
Ach, het is ook wel weer handig voor de platenmaatschappij. Je bent met één uitgave voor iedereen klaar en een extra disc kost aan productie bijna niks.
Ja voor een paar euro meer heb je de cd met dvd-a. Naar mijn idee de beste keuze.
Ikzelf heb ook meer moeite met de 5.1 mix van Morph als ik hem ge vergelijken met zijn twee voorgaande albums die ik ook op dvd-a bezit.
Morph the Cat komt inderdaad onrustiger/drukker over in 5.1 en zet je minder gauw op als je ff relaxed 's avonds wil luisteren.
De geluidskwaliteit vind ik wel op en top zoals altijd. Te clean, braaf etc? ligt misschien aan de overdreven produktie. Maar klinkt wel mooi in balans.
het is toch wel mijn muziek, dus waarschijnlijk koop ik en lp en de dvd-a en cd ;D ;D
Het is weer veel van hetzelfde, echter ik heb hem nog niet "goed" kunnen luisteren.
Misschien toch maar downloaden voordat ik hem koop.....
Wowly
vind hem wel lekker moet ik zeggen O0
Probleem met deze muziek is dat het me vaak niet interssant genoeg klinkt, gewoon té laid back zullen we maar zeggen.
Dag Ad, hoe is tie?
Wowly
Ik ook. Lekker typisch Donald Fagen en toch weer anders dan de voorgaande twee. En met ruim 52 minuten geen al te kort album. ;)
na een keer of 10 naar Morph the Cat luistern ben ik nog steeds niet murf!!
ik vind hem steeds mooier. ;D
ga de (helaaas duubel) lp bestellen!! ;D