Htforum.nl

Lees dit eerst => Het recht doet spreken => Topic gestart door: stevefilmfreak54 op augustus 27, 2023, 09:47:55

Titel: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: stevefilmfreak54 op augustus 27, 2023, 09:47:55
Ik wilde een andere centerspeaker kopen, namelijk een KEF Q650C, dus een advertentie op Marktplaats gezet, ja hoor binnen een paar uur kreeg ik een aanbod, kwam met foto`s, realistische prijs en hij beloof een snelle levering.
Ik dacht ben zo vaak op MP bezig geweest nooit problemen gehad, dus ik ging mee akkoord, hij stuurde zijn gegevens, vroeg mijn adres op een pakketje te maken, betaling heb ik via zijn gegevens gedaan (ik weet nu, niet slim)hij zou dan donderdag het pakket op de post doen, hoorde niets vroeg aan hem voor het track & trace nummer, hij had geen tijd iets kwam ertussen, vrijdag is geen probleem, vrijdag idem ditto, hij was op vakantie maar wegens ziekte was hij opgeroepen, vrijdagavond zei hij van moet het pakketje zaterdag opsturen of je geld terugsturen, ik ging voor het laatste, zaterdag (gisteren) ging ik mijn account checken niks, nada. Toen ging het befaamde lampje branden "ik ben opgelicht" weer die vent een bericht gestuurd van ik neem actie, aangifte doen bij de politie (ik had toch zijn gegevens), klacht indienen bij MP en bedreigd met zijn gegevens op social media plaatsen, dat vond hij niet leuk en belooft mijn geld terug te sturen op maandag want hij had het apparaat niet bij hem, hij was namelijk niet thuis!! Nogmaals van zijn kant duizend maal excuses, hem verteld je krijgt tot maandag dan neem ik maatregelen. Gisteravond kreeg ik bericht van Marktplaats dat ene "Wouter" bezig was mensen op te lichten............ja, hoor diezelfde Wouter die ik mee bezig was. Ik ben stom geweest ben ingetrapt, mijn gegevens opgestuurd, weet niet wat hij daarmee kan, morgen mijn bank bellen om advies te vragen. Geloof niet dat MP mij kan helpen, ga straks proberen.
Ik ben oud, blijkbaar niet wijs genoeg, ben ingetrapt, wat een sukkel.

Iemand hier die mij kan helpen, van wat moet ik nu doen om mijn bankrekening te beschermen tegen deze minkukkel?

Schaam mij dat ik durft mij eigen vrouw niet te vertellen.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: HJ2 op augustus 27, 2023, 09:52:48
Ik denk dat je eigenlijk niks kunt doen, behalve je verlies te dragen als een opgelicht, maar wijzer man.

Heeft ook niks met IQ te maken en je bent zeker niet dom. Maar tegen de ratten in de maatschappij kun je je nu eenmaal niet altijd wapenen. Het siert je eerder dat je, in de basis, uitgaat van vertrouwen.

Neem een bakkie, wordt nog eens goed boos op de mensheid als geheel, en dooorrrrr.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: fluissie op augustus 27, 2023, 10:37:39
Heb al 300 plus handelingen op mp...

2x opgelicht ook... tsja het zijn dingen die voorkomen : SCHAAM JE NIET !

er zijn nou eenmaal van die kansloze figuren die de hele dag tijd hebben om iemand op te lichten

* als je een zoekopdracht plaatst; zet er duidelijk bij ;moet enkelt af te halen zijn

* is er iemand meer als 10 jaar lid en heeft 1 of 2 oude beoordelingen;
OPPASSEN!!!! en zeker als t ver is en ze liever verzenden

Oude/inactieve marktplaats accounts zijn zeer eenvoudig te hacken
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: CZ79 op augustus 27, 2023, 10:41:01
Aangifte doen kan helpen, ik heb dit ooit met een DAC gehad en toch 1.5 jaar later was de jongeman opgepakt door de politie en heb ik het betaalde bedrag volledig teruggekregen
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: SpeedyAndré op augustus 27, 2023, 11:38:18
Het helpt denk ik niet, maar er staat een open doos aanbieding (https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/luidsprekers/m1993804545-kef-q650-open-doos-aanbieding) (winkel) op Mp ...

Met alleen NAW en bank gegevens kan die looser niet zo veel, of je moet ook nog eens op een phishing poging van hem in gaan ...

Jammer van de spaarcenten en het gedoe met de aangifte enz, even slikken en weer verder gaan :)
Ik heb geen ervaring met dingen verbergen voor de vrouw, het lijkt me geen goed idee  :nowink:

André  8)
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Richi op augustus 27, 2023, 15:17:43
Wat balen zeg! Kan iedereen overkomen, is mij ook gebeurd met een Apple TV een paar jaar geleden. Gewoon eerlijk over zijn en je verlies nemen. Er zijn veel ergere dingen.

Hartelijke groet,
Richard
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: minplus op augustus 27, 2023, 17:12:55
En vooral vrouwlief vertellen dat je je hebt laten belazeren.
Waardeloos leergeld.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Xander32 op augustus 27, 2023, 17:45:14
Wat een vervelende situatie zeg, wat een rotvolk loopt er vrij rond ... Balen, erg zuur.

De schade zal het bedrag zijn welke je hebt gestort op zijn rekening, verder kan hij volgens mij weinig met jouw bankgegevens. Hij kan niet opnemen of overmaken mocht dat jouw zorg zijn.

En ik zou het eerlijk vertellen aan je partner, ondanks je schaamte. Dit kan echt iedereen overkomen en daar eerlijk over zijn vind ik alleen maar sterk.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Lucky.L op augustus 27, 2023, 17:53:18
Balen. En zolang je vrouw niet Lucia Rijker is oid gewoon lekker vertellen.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: FrankBe op augustus 27, 2023, 17:57:39
Alles boven een bepaald bedrag wil ik ophalen of laten ophalen. Laatst heb ik nog een discussie over verzending gehad met een verkoop maar nee is en blijft zelfs na argumenteren nee.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Hanky Panky op augustus 27, 2023, 18:10:37
Citaat van: Xander32 op augustus 27, 2023, 17:45:14De schade zal het bedrag zijn welke je hebt gestort op zijn rekening, verder kan hij volgens mij weinig met jouw bankgegevens. Hij kan niet opnemen of overmaken mocht dat jouw zorg zijn.


Met een naam en Iban kun je wel machtigingen triggeren. Abbo, diensten etc.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Xander32 op augustus 27, 2023, 18:25:21
Helder, met triggeren hangt dat dus van de alertheid én de bedoelingen van die "abbo en diensten" af?

Citaat van: Hanky Panky op augustus 27, 2023, 18:10:37Met een naam en Iban kun je wel machtigingen triggeren. Abbo, diensten etc.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Hanky Panky op augustus 27, 2023, 19:52:14
Citaat van: Xander32 op augustus 27, 2023, 18:25:21Helder, met triggeren hangt dat dus van de alertheid én de bedoelingen van die "abbo en diensten" af?


Ja, jij hebt als rekeninghouder 4 maand zo uit mijn hoofd om de boel terug te laten boeken. Maar ze kunnen je op die manier dus wel lastig vallen.

Het is niet zo dat ze direct geld kunnen overmaken maar met dit soort dingen kun je aardig wat gezeur ondervinden als iemand deze moeite zou nemen. Het stopt wel als ze een cent overmaken met een code oid maar dat doet lang niet elk bedrijf.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: August op september 14, 2023, 20:30:33
Die dingen gebeuren, en ik weet natuurlijk niet voor wat voor bedrag je de boot in bent, maar het is uiteindelijk maar geld.

Persoonlijk zou ik geen gevraagd advertentie zetten, omdat ik het idee heb dat hier oplichters heel actief op af komen. Gewoon zoeken of wachten met een opgeslagen zoekopdracht tot wat je wilt voorbij komt. En niet te graag willen, dat is altijd een valkuil. Als het te mooi om waar te zijn lijkt, dan is het vaak zo. Houd enkele goede regels in acht zoals betalen via marktplaats en niet daarbuiten.
Vraag of het op te halen is, ook al zou je het op willen laten sturen, hoe iemand reageert zegt dan al veel.

Ik zeg niet dat het mij nooit overkomt, heb mij ook al wel eens gebrand aan zoiets. Wel doe ik al zo lang zaken via internet dat ik het meestal wel door heb als er iets niet helemaal pluis is. En heb honderden spullen gekocht via fora en diverse marktplaatsen wat allemaal prettig verlopen is.
Bepaalde zaken heb ik ook geleerd niet via marktplaats te doen, zoals bv. telefoons. Dat werkt bv. via tweakers of hier beter.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: . . . op september 15, 2023, 14:33:38
Citaat van: August op september 14, 2023, 20:30:33Die dingen gebeuren, en ik weet natuurlijk niet voor wat voor bedrag je de boot in bent, maar het is uiteindelijk maar geld.

Persoonlijk zou ik geen gevraagd advertentie zetten, omdat ik het idee heb dat hier oplichters heel actief op af komen. Gewoon zoeken of wachten met een opgeslagen zoekopdracht tot wat je wilt voorbij komt. En niet te graag willen, dat is altijd een valkuil. Als het te mooi om waar te zijn lijkt, dan is het vaak zo. Houd enkele goede regels in acht zoals betalen via marktplaats en niet daarbuiten.
Vraag of het op te halen is, ook al zou je het op willen laten sturen, hoe iemand reageert zegt dan al veel.

Ik zeg niet dat het mij nooit overkomt, heb mij ook al wel eens gebrand aan zoiets. Wel doe ik al zo lang zaken via internet dat ik het meestal wel door heb als er iets niet helemaal pluis is. En heb honderden spullen gekocht via fora en diverse marktplaatsen wat allemaal prettig verlopen is.
Bepaalde zaken heb ik ook geleerd niet via marktplaats te doen, zoals bv. telefoons. Dat werkt bv. via tweakers of hier beter.
Niks mis mee als je op voorhand in de adv. aangeeft dat je het persoonlijk op komt halen. Zoekopdrachten hebben een enorme vertraging ook (1x per 24u), grote kans dat je de melding krijgt, op de link klinkt en is de advertentie al weg.

Let overigens wel op, er zijn massaal oplichters actief in de audio rubrieken de laatste dagen, kom er al meer dan 10+ fakes per pagina tegen. Advies - sla voorlopig preventief alle 0-7 dagen actieve aanbieders over.
Dit soort dingen, keer op keer: https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/converters/m2022686065-merason-frerot-dac-digitaal-analoog-omzetter-reserviert
Zijn nog zelfs te dom om het "gereserveerd" weg te halen of te vertalen...origineel staat hier: https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/merason-fr-rot-dac-digital-analog-converter/2457626816-172-13483
Het wordt tegenwoordig echt moeilijk om ze te spotten, vertaalprogramma's worden steeds beter, ze wachten soms lang om de gejatte foto's weer te gebruiken en de prijzen zijn niet meer zo onzinnig laag.
Ik heb dit laatst ook al meegemaakt - ik heb wat aangeboden en de dag erop meteen een undercut van zo'n fake aanbieder, 0dg actief, niet veel onder mijn prijs...de foto's uit Amerika gejat.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Littletycoon op september 15, 2023, 15:04:44
Hoe werkt de scam als je zegt op te willen halen en cash bij ophalen te willen doen?

Ik heb deze Scam (https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/-grimm-audio-ls1s-dmf-subwoofer-paar-baujahr-2018-/2541113906-172-3303).

Het is absoluut oplichting, ik herken de foto's van een ebay veiling 3 maanden geleden. En laat ik nou net degene zijn die de speakers die bij deze subs horen heeft gekocht en ook daadwerkelijk  opgehaald. Dus ik herken de achterliggende kamer en die persoon heeft me verteld dat de subs door heel iemand anders zijn gekocht, dan nu aangeboden.

De huidige zwendelaar vindt het prima dat ik ze kom ophalen, vindt het prima dat ik cash betaal en stelt een datum voor. Hoe ga ik belazerd worden (buiten een overval)?

Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: . . . op september 15, 2023, 18:49:51
1. Je rijdt naar de spreekwoordelijke middle-of-nowhere
2. Zodra hij op het punt staat om adres te sturen, houdt het contact op
3. Je rijdt er naartoe, vangt klappen en eindigt een paar honderd euro lichter
4. Aanbod is echt en de koper is gewoon een luie donder die foto's van internet kopieert.
Keuze is reuze.

p.s kijk maar wat de scammers tegenwoordig doen:

Echte ad: https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/buizenversterkers/m2022262428-audio-research-sp11-buizenvoorversterker
Meteen een undercut erop: https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/versterkers-en-receivers/m2022757623-audio-onderzoek-sp-11-sp-11-ps
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Peerless Monster op september 16, 2023, 16:52:12
Citaat van: WhySoSerious? op september 15, 2023, 18:49:511. Je rijdt naar de spreekwoordelijke middle-of-nowhere
2. Zodra hij op het punt staat om adres te sturen, houdt het contact op
3. Je rijdt er naartoe, vangt klappen en eindigt een paar honderd euro lichter
4. Aanbod is echt en de koper is gewoon een luie donder die foto's van internet kopieert.
Keuze is reuze.

p.s kijk maar wat de scammers tegenwoordig doen:

Echte ad: https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/buizenversterkers/m2022262428-audio-research-sp11-buizenvoorversterker
Meteen een undercut erop: https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/versterkers-en-receivers/m2022757623-audio-onderzoek-sp-11-sp-11-ps

Je koopt ook geen sp11 voor 1800 euro...
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: . . . op september 16, 2023, 18:18:23
Klopt, maar dat begrijpt een hoop niet. Volgens mij stond hij gisteren nog op 2344?
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Laan op september 16, 2023, 19:57:18
Apart. Een audio onderzoek versterker.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Peerless Monster op september 16, 2023, 20:47:01
Citaat van: Laan op september 16, 2023, 19:57:18Apart. Een audio onderzoek versterker.

Tsja mooie vertaling van Audio Research...
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Laan op september 16, 2023, 20:53:27
Ja precies. Verder ziet het op het oog wel aardig uit.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: . . . op september 16, 2023, 21:43:55
https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/versterkers-en-receivers/m2022871850-hegel-h95

Wat denk je hiervan dan? Op zich niks op aan te merken maar dit stukje slaat nergens op:

Als je vooral geïnteresseerd bent in dampweergave, moet je de H95 niet kopen. Andere apparaten die alleen ontworpen zijn voor streaming zijn veel beter. Helaas verandert de technologie hiervoor snel.
Als je echter een supergeïntegreerde versterker wilt, ben je hier aan het juiste adres.


Foto's zijn wazig, alsof ze ergens van gekopieerd zijn.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: jazzy op september 16, 2023, 21:50:04
Citaat van: WhySoSerious? op september 16, 2023, 21:43:55Wat denk je hiervan dan? Op zich niks op aan te merken maar dit stukje slaat nergens op:

Als je vooral geïnteresseerd bent in dampweergave, moet je de H95 niet kopen. Andere apparaten die alleen ontworpen zijn voor streaming zijn veel beter. Helaas verandert de technologie hiervoor snel.
Als je echter een supergeïntegreerde versterker wilt, ben je hier aan het juiste adres.
De echt (Duitse) verkoper heeft daar een spelfoutje gemaakt. Zie https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/hegel-h95-vollverstaerker-streamer/2507384301-172-4612 (Steaming ipv. Streaming).

Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Laan op september 16, 2023, 21:54:15
Niks voor mij. Ben gek op dampweergave immers.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: . . . op september 16, 2023, 21:55:46
Scherp! Ja, het is echt een plaag geworden nu - zo te zien hebben ze de telefoonverificatie weten te omzeilen...
https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/versterkers-en-receivers/m2023196523-marantz-pm-11s3-versterker
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: jazzy op september 16, 2023, 21:56:44
Niet vergeten om al die advertenties even te rapporteren.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Tien op september 16, 2023, 22:35:50
Ik jas de foto's altijd even door Google Lens (of deze: https://images.google.com/?gws_rd=ssl - wat vlgs mij hetzelde is).
Laatst ook contact met iemand die en bijzondere CD speler had voor te weinig (foto bleek van hele oude post in een forum ergens te zijn). Woonde natuurlijk aan de andere kant van Nederland maar wilde wel zo goed zijn het op te sturen. Toen ik zei dat ik daar toevallig een vakantiehuisje waar ik aws zat en zometeen anders wel even wilde langswippen, werd het heeeel stil...

On topic: ik was hier dus scherp op omdat iemand anders ooit zo was opgelicht en ook het lef had te delen via een forum. Dus chapeau dat je dit post, want mogelijk leert iemand hier van door jouw ervaring en de rest van deze post door te lezen.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: August op september 18, 2023, 09:36:54
En zelfs met google image vind je het niet altijd. Wat je dan nog kunt doen als de verkoper je foto's doorstuurt is in de exif de locatie van de foto's checken. Als de foto's niet bewerkt zijn dan zie je soms ook dat dit totaal ergens anders is.

Ik had contact met iemand in het buitenland voor een dCS Vivaldi Upsampler, hij beweerde in Mallorca te zitten geloof ik terwijl de foto's in Polen waren gemaakt van dat apparaat. Niks te vinden over het bedrijf wat hij beweerde te zijn, dan blijf ik er verre van.

Als de verkoper je bv. een nieuwe foto kan sturen van het apparaat met bv. zijn bankgegevens erbij op de foto dan weet je dat het snor zit.

Andersom ontzettend goede ervaringen ook gehad met hele dure apparatuur in Frankrijk, Portugal en Polen bijvoorbeeld. Mijn (17k nieuw speakers) blind gekocht via een dealer uit Polen alleen van foto's en contact en netjes op pallet verpakt hier gekregen). Ook uit Amerika haal ik nog wel eens wat (US-audiomart of Ebay).
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: . . . op september 18, 2023, 12:16:34
https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/versterkers-en-receivers/m2023779878-vor-endstufe-kombi-denon-4800h-iotavx-avxp-7-230-u-pa3?correlationId=06d7c988-f420-487d-9da7-7a618d7b0e86

Het is echt nog maar net te herkennen, man man man. Ware het niet voor de titel dat deels in het Duits was.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Jumping Jack op september 18, 2023, 12:56:35
Citaat van: WhySoSerious? op september 18, 2023, 12:16:34https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/versterkers-en-receivers/m2023779878-vor-endstufe-kombi-denon-4800h-iotavx-avxp-7-230-u-pa3?correlationId=06d7c988-f420-487d-9da7-7a618d7b0e86

Het is echt nog maar net te herkennen, man man man. Ware het niet voor de titel dat deels in het Duits was.

"Nieuwprijs van alle apparaten op dit moment ongeveer € 4.518,00". Dat is behoorlijk precies om ongeveer te zijn  ;D .
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Ralf67 op september 18, 2023, 17:41:34
Doe best veel 2dehands aankopen op marktplaats, en ga de spulletjes gewoon altijd zelf ophalen.

Blijf op de marktplaats app, en betaling via betaalverzoek ter plaatse.

Maar ja ophalen is natuurlijk not done , al die co2 uitstoot.

Wel balen voor je .
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: roeleken op september 18, 2023, 20:23:33
De enige troost is dat je niet de enige bent. Heb het zelf ook een keer aan  del hand gehad met een versterker op mp.  Op het moment dat je het doorhebt voel je je echt gebruikt. Heb nog aangifte online gedaan, maar een paar jaar later nog niets van gehoord. Wel een berichtje dat ze er niets aan kunnen doen.

Bij mij had ie ook mijn bankgegevens en adres, maar heb daar nooit meer iets van gemerkt.

En gewoon vertellen thuis hè  ;)
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: . . . op september 18, 2023, 21:24:53
Je ziet tegenwoordig gewoon hoe verdomd moeilijk het is om een fake te spotten.
https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/luidsprekers/m2023935381-jbl-4315-375-075-bullet

Niks opvallends aan, totdat je de originele advertentie erbij pakt: https://www.audiogon.com/listings/lisb36h8-jbl-onkyo-m5000r-p3000r-c7000r-thorens-speakers
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Mediator op november 7, 2023, 11:43:35
Wat denken we van deze?

https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/luidsprekers/m2043338429-tannoy-prestige-canterbury-gr

Ik dacht hey leuk Tannoys en dan ook nog de Canterbury GR. Maar een zekere Corina uit Den Haag en dan 0 dagen actief. En dan een speaker uit 2022 en voor de helft van de nieuwprijs. Misschien klopt het wel, maar mijn voelsprieten schieten in ieder geval omhoog.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Peerless Monster op november 7, 2023, 16:36:01
Citaat van: Mediator op november  7, 2023, 11:43:35Wat denken we van deze?

https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/luidsprekers/m2043338429-tannoy-prestige-canterbury-gr

Ik dacht hey leuk Tannoys en dan ook nog de Canterbury GR. Maar een zekere Corina uit Den Haag en dan 0 dagen actief. En dan een speaker uit 2022 en voor de helft van de nieuwprijs. Misschien klopt het wel, maar mijn voelsprieten schieten in ieder geval omhoog.

Je moet ze ophalen natuurlijk. Kan niet anders...
Word je dan beroofd van 15500 euro?
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: . . . op november 7, 2023, 16:47:54
Heeft weinig zin om ze hier te plaatsen, ik kom er 10+ per dag tegen. Laatste tijd voortdurend iemand bezig fakes te plaatsen uit Den Hoorn (Texel), soms om de paar minuten met verschillende accounts. Beschrijving eindigt bij hem ook altijd met "groet".

Denk door AI gemaakt, lopende band werk.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Mediator op november 7, 2023, 19:35:16
Citaat van: Peerless Monster op november  7, 2023, 16:36:01Je moet ze ophalen natuurlijk. Kan niet anders...
Word je dan beroofd van 15500 euro?


Er zijn zoveel manieren van oplichten. Er staat dat ze ook verstuurd kunnen worden. Misschien wordt een aanbetaling gevraagd, misschien bij contact wordt aangegeven dat men in het buitenland woont.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: . . . op november 7, 2023, 20:35:35
Heel simpel, je krijgt een buitenlands rekeningnummer toegestuurd en een l*lverhaaltje dat ze binnenkoort naar Nederland komen en het product 'x' kunnen meenemen.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Peerless Monster op november 7, 2023, 22:37:15
Citaat van: WhySoSerious? op november  7, 2023, 20:35:35Heel simpel, je krijgt een buitenlands rekeningnummer toegestuurd en een l*lverhaaltje dat ze binnenkoort naar Nederland komen en het product 'x' kunnen meenemen.

Trapt toch niemand in voor 15,5k?
Dat is te simpel.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: . . . op november 7, 2023, 23:11:44
Onderschat mensen niet, als niemand de boot in ging met dit soort oplichtingen dan waren er niet zo veel nepadvertenties geweest.
Het hoeft ook geen 15.5k zijn, als je €500 'aanbetaling' vangt, is het al makkelijk cashen.
Hup, ff een fotootje van een elders op internet gejatt of gekocht rijbewijs of ID meesturen en mensen trappen er zo in :(

Verder is het ook het gebruikelijke 'throw enough sh*t at the wall and some of it will stick', als ze toch binnen een paar seconden advertenties geplaatst krijgen...
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Xander32 op november 8, 2023, 06:11:14
Misschien loop je wel een heel erg mooie deal mis nu 🤓

Citaat van: Peerless Monster op november  7, 2023, 22:37:15Trapt toch niemand in voor 15,5k?
Dat is te simpel.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Mediator op november 8, 2023, 08:01:28
Citaat van: Xander32 op november  8, 2023, 06:11:14Misschien loop je wel een heel erg mooie deal mis nu 🤓


Misschien dan iets voor jou Xander32. Een stel Canterbury GR  :D En kunnen wij kijken hoe het loopt.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Peerless Monster op november 8, 2023, 10:04:06
De advertentie is allang weg 🤣
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Xander32 op november 8, 2023, 10:25:42
Helaas, ik heb net achter het net gevist 😉

Citaat van: Mediator op november  8, 2023, 08:01:28Misschien dan iets voor jou Xander32. Een stel Canterbury GR  :D En kunnen wij kijken hoe het loopt.
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Peerless Monster op november 8, 2023, 10:49:36
Citaat van: Xander32 op november  8, 2023, 10:25:42Helaas, ik heb net achter het net gevist 😉


Wees blij. Klinkt als brandhout
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: salautom op november 8, 2023, 11:24:53
laat ze altijd een foto maken van het product met een briefje er op met een door jou bedacht nummer
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Peerless Monster op november 8, 2023, 11:45:37
Citaat van: salautom op november  8, 2023, 11:24:53laat ze altijd een foto maken van het product met een briefje er op met een door jou bedacht nummer

Ik vraag altijd om een sok
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Mediator op november 8, 2023, 14:43:02
Dat zijn inderdaad ook goede tips. Ik heb bij een buitenlandse aankoop gevraagd te videobellen of ik het product kan zien. Boodt ook de gelegenheid even te praten en dan blijkt al snel dat je te maken hebt met een mede muziek en audio liefhebber. Dat de advertentie zo snel weg is zegt misschien ook wel wat.

Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Xander32 op november 8, 2023, 16:15:54
🤨 😄

Citaat van: Peerless Monster op november  8, 2023, 10:49:36Wees blij. Klinkt als brandhout
Titel: Re: Ben zo DOM geweest!!
Bericht door: Mediator op november 8, 2023, 20:54:12
Citaat van: Xander32 op november  8, 2023, 16:15:54🤨 😄


Beetje zonde om speakers van 30.000 euro in de houtkachel te gooien