Home Theater > HD Algemeen
Het grote SabNZB & Sickbeard topic
jowi:
Om het unRAID topic niet verder te vervuilen, en er nog geen dedicated SabNZB & Sickbeard topic was, bij deze...
jowi:
Inleiding
Met sabnzb en sickbeard kun je, zoals velen al weten, een geautomatiseerd systeem bouwen om tv episodes te downloaden, zodat er eigenlijk een soort van PVR ontstaat. Voor velen zal dit dan ook voldoende zijn, echter... jowi zou jowi niet zijn als ie er geen commentaar op had ;) Nu ben ik een groot fan van HD materiaal, en ik ben van mening dat als je voor HD gaat, je alleen genoegen moet nemen met het beste wat er te krijgen is. Kwaliteit boven kwantiteit. En daar gaat het met deze sab/sick combi, naar mijn bescheiden mening, een beetje mis. Met name Sickbeard is min of meer 'x264' georienteerd, en dat zal opnieuw voor de meeste mensen mooi genoeg zijn, maar het kan vaak beter. Sickbeard is wat dat betreft wat te beperkt en te éénkennig in wat ie voor je zoekt, en wat ie je als 'HD' aanbeveelt.
Ik wil de best mogelijke HD! En alleen x264 als het niet anders kan!
Zo staat er in de 'custom' kwaliteitslijst bijvoorbeeld de optie '720p HDTV' en '720p Web-dl'. Ik vermoed dat veel mensen denken dat de betere van die 2 HDTV zal zijn, dat is immers 'HD' :) terwijl sickbeard in dat geval enkel x264 (re)encoded materiaal zoekt. De web-dl is meestal (!) beter van kwaliteit, want min of meer onaangetast en origineel, terwijl x264 een puinhoop kan (!) zijn. Niet altijd moet ik zeggen, maar als je de keus hebt, dan is een web-dl te prefereren. Ook geeft sickbeard de optie om episodes in '720p/1080p bluray' te zoeken, wat ook weer misleidend is, want feitelijk zoekt sickbeard geen bluray materiaal, maar gaat ie op zoek naar re-encoded x264 versies... ook zal sickbeard slechts in het uiterste geval, als ie echt niks anders kan vinden, een 1080i MPEG2 variant voor je downloaden, terwijl dat vaak ook weer te prefereren is boven een x264 of zelfs een web-dl... kortom, ruimte voor verbetering.
Sickbeard's 'custom' mode
Om sickbeard beter materiaal te laten zoeken heb ik een sourcefile (common.py) van sickbeard aangepast, die je méér mogelijkheden geeft om betere kwlaliteit te zoeken. Ik heb daarin de optie 'HDTV' hernoemd naar 720p x264, en een optie voor 1080i MPEG2 toegevoegd. Ik heb de optie '720p/1080p BluRay', waar sickbeard dus naar x264 spul zocht dus feitelijk naar RE-ENCODES, aangepast naar '720p/1080p x264' en daarna de opties '720p/1080p BD VC1' en 'AVC' toegevoegd, dus kwalitatief een stapje hoger, en die zoekt naar untouched remuxes in VC1 of AVC (overigens zoekt ie dan ook naar HD-DVD) Het verschil tussen een re-encoded x264 en een remuxed vc1/avc is dat in het laatste geval het materiaal untouched is, dus origineel, en meestal zijn er alleen een aantal subtitles weggelaten samen met de menu-structuur. Bij een x264 versie is het materiaal door een extra encoder gehaald, met alle mogelijke nadelen die daar uit voor kunnen komen, zoals lagere bandbreedte, meer compressie etc. Verder is AVC iets moderner dan VC1, maar ontlopen elkaar niet zoveel.
Dus de volgorde is nu, van lage kwaliteit naar hoog:
SD (TV)
SD (DVD)
720p x264
720p WEB-DL
1080i MPEG2
720p Bluray x264
1080p Bluray x264
720p Bluray VC1
1080p Bluray VC1
720p Bluray AVC
1080p Bluray AVC
Om dit aan sickbeard toe te voegen:
- Sickbeard stoppen, het originele common.py even hernoemen naar common.py_org ofzo, en vervangen door deze, en dan opnieuw sickbeard starten.
(eea werkt als het goed is op alle sickbeard installs, niet alleen die op unraid)
Sabnzb & Sickbeard's samenwerking
Zoals gezegd, het aardige van deze combinatie is natuurlijk dat ze met elkaar samenwerken. Sickbeard zoekt de episode op, geeft het commando aan sabnzb om het ding te downloaden, en als dat gedaan is, zal sickbeard zijn gegevens bijwerken. Ook kan er wat processing gedaan worden, om bijv. te zorgen dat sickbeard het gedownloadde bestand van sabnzb oppakt en in je /tvserie/serienaam/seizoen/episode plek neerzet. Ook dit zal voor de meeste mensen weer voldoende zijn, maar... ik wil meer :) Er kleven namelijk wat nadelen aan het een en ander... zo kan sabnzb bijvoorbeeld wel de download opdelen in serie- en seizoensmappen, maar kan ie niet bijv. een missende episode titel toevoegen, iets wat vaak voorkomt. Sickbeard kan dit wél, MAAR!!! sickbeard's postprocessing is een alles of niets systeem. Zo kun je bijv. wel de episode naam laten tussenvoegen, maar het gevolg daarvan is dat ie ALLE andere info die je vaak aantreft in een bestand verwijderd... feitelijk gaat ie de file hernoemen met de BESCHRIJVING zoals we die hierboven in de custom velden zien... naar mijn mening een misser.
Daarnaast gaan er nog wat andere dingen mis tijdens sickbeards postprocessing. Als je sickbeard namelijk laat hernoemen of in folders laat opdelen, zal hij een kopie maken van datgene wat sabnzb heeft klaargezet, hernoemen en opdelen, en dan het origineel verwijderen. Dit is in mijn geval een slecht plan... ik werk namelijk met een SSD, en die zijn niet zo groot. Ik wil dan ook niet dat er zaken heen en weer gecopieerd worden. Nu moet ik toegeven dat dit vooral met unRAID lastig is, omdat je daar met cached user shares werkt, maar het is sowieso goed om zo weinig mogelijk acties te hoeven doen.
Zo zal ie bijv. de download,
'Breaking.Bad.S05E02.720p.WEB-DL.DD5.1.H.264.mkv'
na deze uit de completed download map van sabnzb te hebben gecopieerd, en een aparte folderstructuur te hebben aangemaakt, hernoemen naar
'Breaking.Bad.S05E02.Madrigal.720p.WEB-DL.mkv'
Waarbij dus de indicatoren 'DD5.1' en H264 door sickbeard verwijderd worden...
Kortom, beiden doen dingen nét niet goed genoeg. Ik wil geen overbodige copieerslagen, én ik wil alles van de originele bestandsnaam behouden, iets wat met de standaard combinatie en postprocessing NIET mogelijk is...
Hoe dan wel?
Er is een manier om eea wel voor elkaar te krijgen, maar dan moeten we zelf gaan programmeren. Normaal gesproken moet je, als je de 2 pakketten met elkaar samen wilt laten werken, in sabnzb voor de categorie 'tvshows' het script 'sabtosickbeard' bijvoegen. Feitelijk is het enige wat dat ding doet, het pad en de filenaam van de nzb, terugggeven aan sickbeard.
Wat ik nu gedaan heb, is op deze plek een eigen postprocessing te maken, die doet wat sickbeard, naar mijn mening, eigenlijk zou moeten doen ;) Om eea werkend te krijgen wordt dus de postprocessing van sickbeard uitgezet:
en kiezen we in sabnzb voor de 'sorting' optie, waar sabnzb dus zelf al de download uitpakt in een keurige serie/naam/seizoen/episode structuur. we kiezen voor de vorm waarbij season en episode als S01E03 weergegeven wordt. Dit is belangrijk.
Verder moeten de scripts uit het script.zip bestand hieronder, uitgepakt worden in de 'script map van sabnzb (daar waar ook sabtosickbeard.py staat) en moet het script 'normalize.py' gekozen worden als postprocessing script:
Het pad in 'folder/path' wijst naar de plek op je NAS waar sabnzb de boel meteen na repareren, neerzet. Heb je meer disks met meerdere plekken, dan heb je nu een probleem :) ik ga er vanuit dat je een NAS hebt met 1 grote repository... al je series staan op dezelfde logische plek.
Het normalize script zal starten als sabnzb alles gedownload/gerepareerd/uitgepakt heeft.
Wat doet het normalize script?
Het script doet 4 dingen:
1. Het normaliseren van de diverse 'items' in de bestandsnaam. Zo zie je vaak x.264, X264, h264, H.264, web-DL, WEB-DL, web.dl, Web-dl, dd5.1, dd51, DD5.1, DD2, DD20, DD.2.0 en ga zo maar door. AL deze items worden intelligent gezocht, geanalyseerd en op 1 en dezelfde wijze hernoemd. Zo zal bijv. web-DL, WEB-DL, web.dl, Web-dl hernoemd worden naar WEB-DL. De hele file wordt op deze manier gestandaardiseerd en hernoemd. Standaard wordt de releasegroep (dingen als IMMERSE, clan namen etc) weggelaten.
2. Het toevoegen van de episode titel als deze mist. Het script zoekt mbv theTVDB de episode op, en voegt de titel van de episode toe, of vervangt deze door de titel zoals theTVDB deze opgeeft.
3. Het zoeken van subtitles. Aan de hand van de inmiddels gevonden losse items wordt bij bierdopje.com de best matchende subtitle gezocht. Hierbij wordt ook gebruik gemaakt van de in de eerste stap eventueel gevonden releasenamen. De beste 'match' met de hernoemde (!!!) file wordt gekozen, de subtitle wordt meteen gedownload en hernoemd naar de gestandaardiseerde episode, zodat ie meteen klopt. Mochten er meerdere subtitles dezelfdde matching score hebben, dan wordt degene gekozen met de hoogste downloadcount, ofwel de populairste. Zijn er geen NL subs te vinden, dan wordt dit hele verhaal op de engelse subtitles toegepast, mochten die er zijn.
4. als laatste wordt, net als met sabtosickbeard, een refresh commando aan sickbeard gegeven, zodat je daar ook de correct hernoemde file ziet verschijnen, en niet het ding wat ie eerst gevonden had :)
Het hele proces stap voor stap
Als alles goed ingesteld staat, gaan we bijv. een missende episode van Breaking Bad zoeken. We hebben gekozen voor custom quality, en hebben gekozen voor 720p WEB-DL. Normaal gesproken gaat sickbeard natuurlijk zelf om de zoveel tijd zoeken, maar we doen het nu even met de hand.
We missen dus een episode:
We klikken en sickbeard geeft aan dat ie iets gevonden heeft 'snatched 720p WEB-DL' en geeft de nzb aan sabnzb.
Sabnzb gaat vervolgens het ding downloaden
En als ie klaar is, gaat ie het normalize script er op loslaten:
Het normalize script doet zijn ding, je kunt in de logging meer zien van wat ie doet:
Als laatste wordt sickbeard netjes ge-update met de correcte filenaam, en klaar!
Zo hebben we dus zonder extra copieerslag, goede kwaliteit HD materiaal, netjes de episode titel toegevoegd en de naam gestandaardiseerd, en is er niets van info verloren gegaan, de naamgeving is losgekoppeld van sickbeard's beschrijving, en alles staat keurig in een /serie/show/season/episode map, en er staat meteen een NL subtitle bij in het juiste formaat :)
dennism:
Met de originele ziet ie ze als bluRay, Ik zal straks nog ff de laatste Common.py uit het unraid topic proberen. Denk idd dat ie stop met zoeken na dat ie 720P en X264 gezien heeft.
jowi:
Dat denk ik ook. In de common.py in het bericht hierboven, wordt daar als het goed is rekening mee gehouden. Probeer die maar.
jowi:
Ik kan niet zo snel vinden waar nu precies de episodes hernoemd worden, dus het moet maar even zo. Ik heb de rip bluray nu x264 genoemd, en de remuxes gesplit in vc1 en avc, de meest voorkomende... het wordt er niet overzichtelijker op maar ja :) je wilt goede HD of niet, dus niet zeuren ;) al zou ik ook kunnen kiezen om de avc en de vc1 in de gui te combineren tot 720p bluray en 1080p bluray, dus zonder extensie, onder water zal ie dan naar vc1 of avc zoeken, echter dan krijg je dat dus weer niet in de filename terug te zien... het is het een of het ander voorlopig.
Op deze manier worden de bestanden tenminste weer netjes hernoemd naar .1080p.bluray.x264.mkv en niet 1080p.bluray.rip.mkv, en heet een remux gewoon netjes 1080p.bluray.avc.mkv. Beter denk ik.
Uiteraard is de volgorde van boven naar beneden 'slechter' naar beter. Zo is AVC over het algemeen (!) beter dan VC1, en is VC1 beter dan x264, etc.
common.py bijgevoegd.
Navigation
[0] Message Index
[#] Next page
Go to full version