Hallo allemaal,
Ik ben op zoek naar een gesloten hoofdtelefoon voor bij mijn (instap) Harman Kardon AVR 141 maar wordt daarbij geconfronteerd met nogal verschillende impedanties van de koptelefoons.
Ik zie op internet grofweg 3 categorieen: <35 Ohm, 50-65 Ohm en veel hoger, 200-600 Ohm. Welke moet ik gebruiken?
Ik ben niet electrotechnisch aangelegd. Wel op internet gezocht en gevraagd bij de support desk. Via internet kom ik er nog niet uit en de desk weet net zoveel als ik uit het AVR manual

Kloppen de volgende beweringen en conclusies? (interpretatie van internet en forums):
- Met een lage impedantie kan je uit een bron met laag vermogen toch een redelijk volume halen --> voor een koptelefoon met hoge impedantie moet de volumeknop verder open dan bij een met lage impedantie. --> andersom: heb je geluisterd via de speakers op normaal luister niveau en je plugt dan een koptelefoon met lage impedantie in dan knalt het in je oren.
- Bij een koptelefoon met hoge impedantie zou je een versterker nodig kunnen hebben als de bron niet genoeg vermogen heeft --> wil ik niet.
- Bij een sterke bron en lage impedantie krijg je snel vervorming van het geluid. --> Hogere impedantie geeft een stabielere weergave?
Zonder jullie hulp en bij gebrek aan een uitgangsspecificatie van de AVR zou ik nu kiezen voor een koptelefoon met een impedantie tussen de 50 en 65 Ohm.
Bedankt voor jullie hulp! PS ik wil eigenlijk voor het weekend een keus maken.